• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4459
  • Dodano: 2020-01-25 / 08:32
  • Komentarzy: 2

Podróżujący PKS błądzą po centrum

 
 
Podróżujący PKS błądzą po centrum
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Mimo, iż wokół dawnego dworca PKS, do którego przyzwyczaili się nie tylko Opolanie widnieją informacje o zmianach, widać jak podróżujący zdezorientowani kręcą się w pobliżu pytając o drogę.


Jak się okazuje, zmiany związane z budową nowego Centrum Przesiadkowego nie dotykają tylko kierowców, którzy zapominają o nowym oznakowaniu. W pobliżu rozbieranego dziś dworca często spotykamy podróżnych, którzy nie wiedzą skąd odjeżdża ich autobus. Warto podkreślić, że osoby, które kierują się od strony dworca głównego już po przejściu przez ulicę napotykają informację o lokalizacji przystanków PKS.

- Wysadzili mnie tu i kazali kierować się w drugą stronę. Szukam PKS, który odjeżdża do Nysy. Na kartce, która wisi na ogrodzeniu dworca PKS widzę tylko numery przystanków, nie wiem skąd odjeżdża mój autobus - mówi zdezorientowana podróżna, która nie wiedziała gdzie udać się na przystanek. Kolejny podróżny, cudzoziemiec, nie potrafił odczytać informacji o lokalizacji podróżników międzynarodowych. Warto dodać, że rozkład przystanków przygotowany dla podróżnych jest napisany w języku polskim i ukraińskim.

- Autobus na który próbowałam dotrzeć odjeżdża co 2 godziny. Nie wiedziałam z jakiego punktu odjeżdża więc straciłam dużo czasu na studiowanie po drodze kolejnych rozkładów jazdy. Uważam, że powinno się bardziej zadbać o podróżnych. Niektórzy z nich wysiadają z pociągu i idą wprost na PKS. Szukanie przystanków, które są w dość dalekiej odległości od dawnego miejsca jest frustrujące - mówi pani Magdalena.

Zgodnie z zapisami umowy prace mają potrwać 28 miesięcy. Mieszkańcy musza pogodzić się z utrudnieniami, ale nie warto się do nich przywiązywać. Trzeba brać pod uwagę, że to naprawdę bardzo duża inwestycja w ścisłym centrum miasta. Oprócz kubatury obejmie jeszcze prace na drogach, czyli zmianę całego układu komunikacyjnego dookoła budynku, który stanie na terenie dawnego dworca PKS. O zmianach i utrudnieniach, które jeszcze przed nami władze miasta będą informowały na bieżąco.

Dzięki nowemu obiektowi, pasażerowie którzy będą chcieli przesiąść się z pociągu w komunikację miejską będą mieli do tego okazję. To rozwiązanie odciąży też miasto i miejskie przystanki od prywatnej komunikacji (busów), które teraz z nich korzystają. Parkujący zyskają ponad 300 miejsc parkingowych. W nowoczesnym budynku znajdzie się część usługowa i rekreacyjna z restauracjami i niewielkim pasażem handlowym. To wszystko jednak.. za 2,5 roku.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-01-25 15:04:32 [83.22.77.*] id:1589711  
przemo_opole: Napisał postów [32], status [rozkręca się] Reputacja
A było się dogadać z biznesmenem od tego hotelu co go nie ma i wynająć plac na tymczasowy dworzec. Biznesmen zarobiłby pewnie parę groszy więcej niż z tego śmiesznego parkingu, a podróżni nie narzekaliby na burdel...

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2020-01-27 11:08:23 [217.173.195.*] id:1589805  
wojtasoks: Napisał postów [4112], status [VIP] Reputacja
Ale ten biznesmen to straszny chytrus. Kupi l ziemię na której miał powstać hotel i uprawia tam parking.