• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2069
  • Dodano: 2020-01-22 / 12:00
  • Komentarzy: 2

Ktoś zdewastował i okradł kościelne skarbonki w Nysie

 
 
Ktoś zdewastował i okradł kościelne skarbonki w Nysie

(Fot. FB/Franciszkanie - Nysa)

Parafia św. Elżbiety Węgierskiej w Nysie apeluje do mieszkańców o pomoc w ustaleniu sprawców kradzieży. Chodzi o skarbonki, które znajdowały się w kościele do których wierni wrzucali datki.


Do kradzieży pieniędzy z kościelnych skarbonek mogło dojść w niedzielę 19 stycznia. Policjanci zabezpieczyli monitoring, przesłuchali świadków i wspólnie z parafianami liczą na pozytywne rozwiązanie tej sprawy.

- Drodzy Parafianie. W naszym kościele zostały zdewastowane skarbonki znajdujące się pod chórem. Ktoś się do nich włamał. Osoby, które widziały coś lub kogoś podejrzanego w ostatnim czasie wokół naszego kościoła, proszę o kontakt - napisał proboszcz Parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Nysie.

Proboszcz Parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Nysie o zdarzeniu poinformował policję. - Zgłoszenie o dewastacji i kradzieży otrzymaliśmy w poniedziałek 20 stycznia tuż po godzinie 10:00. Ze zgłoszenia wynikało, że ktoś miał włamać się do skarbonek zamontowanych w filarach kościelnych. Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci, którzy ustalili, ze włamano się do 4 takich skarbon, a 2 z nich zostały uszkodzone. Straty oszacowano na kwotę od 500 do 600 zł. Teraz prowadzone jest postępowanie, wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia. Sprawą zajmują się nasi kryminalni - informuje asp. Magdalena Skrętkowicz, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Policjanci po rozmowach ze zgłaszającym ustalili, że pieniądze z kościelnych skarbon wyjmowane były raz w tygodniu. Zgłaszający podał, ze najprawdopodobniej do tej kradzieży doszło w niedzielę, ponieważ dopiero podczas niedzielnych nabożeństw zauważono zdewastowane skarbony. Sprawcy grozi teraz kara do 10 lat więzienia.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-01-23 16:34:38 [5.173.9.*] id:1589603  
KubaXY: Napisał postów [2384], status [Szycha] Reputacja
I dobrze zrobili. Polac im

Nick:
Treść:
2020-01-22 12:11:09 [31.60.35.*] id:1589532  
liberty: Napisał postów [2001], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Czekamy teraz na maksymalny wyrok dla sprawcy...

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia