• 0
0
  • Wyświetleń: 1642
  • Dodano: 2020-01-21 / 10:00
  • Komentarzy: 1
  • Artykuł sponsorowany

Jest praca dla osób opiekuńczych i empatycznych

 
 
Jest praca dla osób opiekuńczych i empatycznych
Jeżeli czujesz, że Twoim powołaniem jest niesienie pomocy potrzebującym, możesz stać się jedną z osób, które zasilą kadrę specjalistów w wielu placówkach opiekuńczych, wychowawczych oraz rehabilitacyjnych w Polsce i za granicą. Niezbędne do tego będą odpowiednie kwalifikacje, które zdobędziesz w szkole TEB Edukacja w Opolu.


W wyniku postępującego procesu starzenia się społeczeństwa europejskiego nastąpił wzrost zapotrzebowania na świadczenie usług opiekuńczych osobom starszym. Nieustanną popularnością cieszą się również profesje związane z opieką nad dziećmi. Lubisz pomagać innym i chcesz, żeby dzięki Twojej pracy życie potrzebujących zmieniało się na lepsze? Pomocna w tym będzie szkoła TEB Edukacja w Opolu, która oferuje takie kierunki jak: Opiekun medyczny z aktywizacją seniora, Terapeuta zajęciowy z arteterapią oraz Opiekunka dziecięca z masażem Shantala.


Opiekun medyczny z aktywizacją seniora
Nauczysz się udzielania wsparcia, opieki oraz pielęgnacji osobie starszej i niesamodzielnej. Dowiesz się, w jaki sposób asystować zespołowi medycznemu oraz współpracować z terapeutami. Poza tym zdobędziesz wiedzę z zakresu terapii zajęciowej oraz rozpoznawania i rozwiązania problemów opiekuńczych podopiecznych. Tylko w TEB Edukacja program nauczania na tym kierunku został rozszerzony o przedmiot "Aktywizacja seniora". Podczas tych zajęć poznasz metody organizacji czasu wolnego dla osób starszych. Jako absolwent otrzymasz oferty pracy w Polsce i za granicą od partnera kierunku - firmy Promedica.

Terapeuta zajęciowy z arteterapią
Na tym kierunku nauczysz się prowadzić różne formy terapii m.in. zajęcia warsztatowe, kulturalno-oświatowe i artystyczne, a także rekreacyjne i sportowe. Dowiesz się również, jak współpracować z zespołem rehabilitacyjnym oraz kształtować u pacjentów umiejętności samodzielnego życia. W ramach nauki przedmiot Arteterapia przygotuje Cię do wykonywania terapii za pomocą różnych rodzajów sztuki, m.in. choreoterapii, muzykoterapii, bajkoterapii, teatroterapii, filmoterapii i sztuki plastycznej. Po otrzymaniu kwalifikacji będziesz mógł pracować w placówkach rehabilitacji, szpitalach i sanatoriach, domach dziennego pobytu, domach seniora czy w hospicjach.

Opiekunka dziecięca z masażem Shantala
Zdobędziesz wiedzę z zakresu opieki i pielęgnowania dziecka, a także udzielania mu pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia. Dowiesz się również, w jaki sposób wspierać rozwój psychomotoryczny dziecka, a także promować zdrowie i prowadzić działania profilaktyczne. Tylko w TEB Edukacja w ramach zajęć nauczysz się przeprowadzania masażu Shantala - niezwykle ważnego przy wspomaganiu rozwoju małych dzieci oraz nawiązywaniu z nimi więzi. Z taką wiedzą i umiejętnościami możesz pracować w żłobkach, przedszkolach, dziecięcych oddziałach szpitalnych oraz placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Chcesz wykonywać zawód z misją? Wybierz kierunek dla siebie w szkole TEB Edukacja w Opolu, zdobądź odpowiednie kwalifikacje i zacznij nieść profesjonalną pomoc osobom starszym, chorym lub dzieciom.


Więcej informacji:
TEB Edukacja w Opolu

NOWA SIEDZIBA
45-018 Opole
ul. Krakowska 45-47
II piętro
ZIEMOWIT
tel: 77 446 15 00
e-mail: opole@teb.pl
www.teb.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne
www.facebook.com/TEBOpole

Artykuł sponsorowany

reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-01-21 14:17:39 [31.60.56.*] id:1589487  
liberty: Napisał postów [2131], status [Szycha] Reputacja
Rzeczywiście chyba trzeba miec powołanie i bardzo duża cierpliwosc do opieki/pracy ze starszymi ludźmi czy ludźmi autystycznymi którzy są jeszcze bardziej wredni niż starsi ludzie....

Nick:
Treść: