• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2332
  • Dodano: 2020-01-16 / 19:21
  • Komentarzy: 2

Kolejne osoby poszkodowane przez oszustów internetowych

 
 
Kolejne osoby poszkodowane przez oszustów internetowych

(Fot. Archiwum)

Twój znajomy prosi cię poprzez konto społecznościowe o podanie numeru telefonu, a następnie o przesłanie otrzymanych sms-em kodów? Uważaj - to może być oszustwo. Później przy opłacie rachunku telefonicznego może czekać na Ciebie niemiła niespodzianka. Bądźcie czujni!!!

W taki sposób wyłudzono pieniądze od dwojga mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Dlatego też korzystając z konta społecznościowego pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Po otrzymaniu podejrzanej wiadomości od znajomego, warto do niego zadzwonić i upewnić się, czy nikt się pod niego nie podszywa.

Do policjantów z Kędzierzyna-Koźla zgłaszają się osoby, które zostały oszukane poprzez konto społecznościowe. Jedną z osób pokrzywdzonych była 16-letnia mieszkanka Kędzierzyna-Koźla. Nastolatka na portalu społecznościowym otrzymała z konta cioci wiadomość. Rzekoma krewna prosiła dziewczynę o przesłanie numeru telefonu. Gdy go otrzymała, przesłała kolejne wiadomości "Wysyłam ci sms, konkurs. Jeśli otrzymasz wiadomość z kodem, prześlij mi ją dobrze?", "Kod sms-a proszę?". Dziewczyna będąc przekonana, że koresponduje z ciocią wysłała swój numer telefonu i otrzymane sms-em kody. Po pewnym czasie dowiedziała się, że ktoś włamał się na konto społecznościowe krewnej i przy wykorzystaniu otrzymanego numeru telefonu i kodów obciążył rachunek telefoniczny nastolatki kwotą ponad 200 złotych.

W podobny sposób został oszukany także inny mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Gdy pokrzywdzony przesłał otrzymane kody, zorientował się, że jego rachunek telefoniczny został obciążony kwotą 300 złotych.

Przestępcy działający tą metodą wprowadzają w błąd i wykorzystują zaufanie pokrzywdzonych. Oszukują osoby, które są przekonane, że korespondują ze swoimi bliskimi. Dlatego też korzystając z portali społecznościowych pamiętajmy o ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania. Po otrzymaniu podejrzanej wiadomości od znajomego, warto do niego zadzwonić i upewnić się, czy nikt się pod niego nie podszywa.
reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".