• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1817
  • Dodano: 2020-01-07 / 15:22
  • Komentarzy: 0

Urząd Marszałkowski wzbogacił aukcje WOŚP. Na aukcji m.in. otwarcie obwodnicy Dobrodzienia

 
 
Urząd Marszałkowski wzbogacił aukcje WOŚP. Na aukcji m.in. otwarcie obwodnicy Dobrodzienia
 <i></i>

 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Zarząd Województwa Opolskiego wraz z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Opolskiego przekazali dary na aukcje 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Na aukcjach będzie można wylicytować m.in. duży kosz opolskich produktów regionalnych pełen słodyczy, przetworów, a także nalewek czy herbaty, który przekazał na licytację marszałek Andrzej Buła. Dodatkowo marszałek przekazał do kluczborskiego sztabu WOŚP zaproszenie na wspólna kolację na zamku w Mosznej.

- Myślę, że najważniejsze jest wspierać dobro, które krzewicie, a wielką satysfakcją jest dołożyć się do tego dobra. Jeżeli nasze dary pomogą uatrakcyjnić ten finał, to jest to tym bardziej radość - mówił marszałek Andrzej Buła.

Wicemarszałek województwa Roman Kolek przekazał zaproszenie do wspólnego biegania. - Osobie, która wylicytuje zapłacę za uczestnictwo w tym biegu i ja będę dyktował tempo. Kolejnym jest wspólny marsz Nordic Walking. Jestem gotowy do wykonania tego dzieła - mówi wicemarszałek Roman Kolek.

Oprócz sportu, Roman Kolek przygotował dekoracyjny komplet prosto z Madagaskaru. Bieżnik oraz 6 podkładek na stół to dar ze szpitala do którego trafił sprzęt medyczny z opolskiego szpitala matki i dziecka.

Zbigniew Kubalańca przygotował coś dla ducha i dla ciała. - W ramach aktywności fizycznej proponuję przejażdżkę konną dopasowaną do poziomu zaawansowania i wieku uczestnika. Możemy pojechać w las, możemy pojechać też nad rzekę - mówi wicemarszałek. Do wylicytowania jest także voucher dla dwóch osób na dowolny spektakl w Teatrze im. Jana Kochanowskiego (trzeba go wykorzystać do marca 2020 lub od września do grudnia 2020) oraz voucher na zabiegi w gabinecie odnowy biologicznej w Zamku Moszna.

Szymon Ogłaza zaproponował wspólne otwarcie obwodnicy Dobrodzienia. - O udział w licytacji zwracam się szczególnie do lokalnych przedsiębiorców z powiatu oleskiego i samego Dobrodzienia, bo to ważna dla nich inwestycja - mówił Ogłaza i podkreślał, że w tym roku będzie kwestował w 28. Finale WOŚP w okolicach rynku.

Do wylicytowania jest również przekazana przez Stanisława Rakoczego figurka Świętego Floriana, patrona strażaków oraz figurka - fragment węża strażackiego, która jest pamiątką z okazji uroczystego otwarcia i poświęcenia strażnicy OSP w Bukowinie Tatrzańskiej.

Opolskie symbole i unikatowe gadżety województwa opolskiego przekazał przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego, Rafał Bartek. Wśród gadżetów znajduje się m.in. krawat z herbem województwa.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę 12 stycznia. - W samym Opolu będzie 314 wolontariuszy, dokładną listę darów do licytacji poznamy tuż przed finałem - mówi Wojciech Murański, rzecznik prasowy opolskiego sztabu. Wolontariusze niedługo zadecydują, które z przekazanych przedmiotów trafią na aukcje internetowe, a które będą licytowane na scenie przed "Światełkiem do nieba".reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".