• 0
0
  • Wyświetleń: 1122
  • Dodano: 2020-01-14 / 09:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia narciarskiego?

 
 
Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia narciarskiego?
Dobrze dobrane ubezpieczenie narciarskie pozwoli Ci na pokrycie wszelkich kosztów związanych z ewentualną kontuzją lub wypadkiem na stoku, także z udziałem osób trzecich. Dobierając polisę należy szczegółowo przeanalizować jej zakres i wykluczenia. Zobacz na co warto zwrócić uwagę.


Wybór polisy narciarskiej nie należy do najprostszych. Ubezpieczenie powinno obejmować wszelkie zagadnienia związane z ewentualnym wsparciem medycznym na terenie kraju do którego planujemy wyjechać.
Zarówno ratownictwo, jak i samo leczenie, w różnych państwach może wyglądać zupełnie inaczej. Różnią się nie tylko koszty, ale także sama procedura udzielenia pomocy. Dlatego zanim udamy się po konkretną polisę warto wiedzieć do jakiego kraju chcemy wyjechać.

Ubezpieczenie na stoku - na co zwrócić uwagę?

Pierwszym krokiem jest wybór zakresu ubezpieczenia, czyli kosztów leczenia, ratownictwa oraz ubezpieczenia OC, które zabezpiecza nas przed szkodami wyrządzonymi osobom trzecim.
Następnie warto zwrócić uwagę na poszczególne elementy polisy:

SUMA UBEZPIECZENIA
W Europie powinna zabezpieczać koszty leczenia na wysokość minimum 200 tysięcy złotych; poza Starym Kontynentem od 500 tys. do miliona złotych.

WYKLUCZENIA
Wykluczenia znajdują się w OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia. Warto zwrócić uwagę czy nasza polisa nie zawiera zapisów skutkujących odmową wypłaty odszkodowania np. ze względu na:
• rażące niedbalstwo, które nie ma jednoznacznej definicji, ale może pozbawić odszkodowania w chwili, gdy m.in. naruszymy zasady bezpieczeństwa na stoku;
• nie zastosowanie środków bezpieczeństwa adekwatnych do uprawianego sportu np. brak kasku;
• spożycie alkoholu - niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe wprowadziły do swojej oferty tzw. klauzulę alkoholową, która zabezpiecza narciarza od następstw wypadków nawet w sytuacji gdy spożywał alkohol.

STOPIEŃ RYZYKA UPRAWIANEGO SPORTU
Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe mogą prosić o doprecyzowanie na jakim stopniu zaawansowania są nasze umiejętności w zakresie sportów zimowych. Jazda ekstremalna np. poza stokiem jest obarczona dużo większym ryzykiem, zatem forma ubezpieczeniowa będzie inna.

Planujesz wyjazd na narty i masz wątpliwości, co do odpowiedniej oferty ubezpieczenia zimowego? Zapraszamy do Multiagencji Centrum Ubezpieczeń Partner w Opolu. Profesjonalni doradcy dobiorą odpowiednią polisę do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Centrum Ubezpieczeń PARTNER
facebook.com/centrumubezpieczen.opole


Więcej informacji można znaleźć na stronie:
Centrum Ubezpieczeń PARTNER
facebook.com/centrumubezpieczen.opole

Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".