• 0
0
 
  • Wyświetleń: 1021
  • Dodano: 2020-01-04 / 09:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Planujesz wyjazd na narty? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

 
 
Planujesz wyjazd na narty? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!
Sezon zimowy nadchodzi wielkimi krokami. Miłośnicy białego szaleństwa powoli zacierają ręce. Jeżeli planujesz wyjazd na stok, pamiętaj o wyborze odpowiedniego ubezpieczenia. Dynamika sportów zimowych niesie ze sobą zwiększone ryzyko urazów oraz wypadków, także z udziałem osób trzecich. Warto zadbać o ten temat zanim sezon rozpocznie się na dobre.

Co powinno zawierać ubezpieczenie narciarskie?

Bez względu na to, czy jeździsz na nartach, czy jesteś snowboardzistą obejmują Cię takie same zasady. Odwiedzając zagraniczne stoki w Austrii, Francji, Włoszech, Niemczech lub tuż za naszą południową granicą, warto pamiętać o dodatkowym ubezpieczeniu narciarskim.

Jaki zakres powinna posiadać taka polisa?

Ubezpieczenie Kosztów Leczenia, czyli finansowanie leczenia w placówkach medycznych, publicznych i prywatnych, zarówno podczas nieszczęśliwego wypadku, jak i nagłej choroby.

Ubezpieczenie Kosztów Ratownictwa, czyli zwrot kosztów akcji ratowniczych oraz transportu do placówki medycznej.

W wielu krajach europejskich, w chwili gdy na stoku dojdzie do wypadku (nawet w postaci niegroźnego skręcenia) ze względów bezpieczeństwa do poszkodowanego wysyłany jest helikopter. Minuta lotu średnio kosztuje 90 euro, akcja łącznie może trwać około 60 minut. Kalkulacja jest zatem prosta. Zwichnięcie może zakończyć się rachunkiem na około 6000-7000 euro.

Ubezpieczenie OC, czyli umowa, która zabezpiecza nas przed szkodami wyrządzonymi osobom trzecim, co na stoku może wydarzyć się w każdej chwili. Odszkodowania za granicą sięgają tysięcy euro. Co gorsza, gdy najedziemy na innego narciarza i wyrządzimy mu krzywdę, możemy spodziewać się udziału w procesie odszkodowawczym. W przypadku braku OC i stwierdzenia naszej winy musimy ponieść wszystkie koszty sądowe oraz zapłacić odszkodowanie.

Przykładu nie musimy szukać daleko. Jeden z Klientów CU Partner z Opola, który nie wykupił ubezpieczenia narciarskiego miał wypadek na stoku w Austrii - złamał sobie nogę i wybił drugiemu narciarzowi dysk. Po całym zdarzeniu musiał zapłacić odszkodowanie oraz koszty sądowe, które wyniosły 40 000 euro.

Czego nie zapewni karta EKUZ?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) upoważnienia do korzystania z usług lekarskich poza granicami kraju, w miejscach, które są odpowiednikiem polskiej służby zdrowia. Niestety to zabezpieczenie nie pokrywa wszystkich kosztów. Jesteśmy skazani na własną organizację transportu medycznego oraz znalezienia odpowiedniej placówki. Karta nie zapewnia nam również pokrycia kosztów akcji ratowniczej.
Jeżeli wybierasz się w tym roku na narty zapraszamy do Multiagencji Centrum Ubezpieczeń Partner w Opolu. Profesjonalni doradcy wskażą Ci najkorzystniejszą ofertę na rynku.

Można swobodnie ruszać w drogę!
Centrum Ubezpieczeń PARTNER
facebook.com/centrumubezpieczen.opoleCentrum Ubezpieczeń Partner from Centrum Ubezpieczeń PARTNER on Vimeo.

Artykuł sponsorowany

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".