• 0
0
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 2075
  • Dodano: 2020-01-03 / 19:00
  • Komentarzy: 0

Strażacy obdarowali małych pacjentów z USK

 
 
Strażacy obdarowali małych pacjentów z USK

(Fot. Arleta)

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu druhowie z jednostek OSP ze Starych Siołkowic, Przechodu, Mańkowic, Ścinawy Małej i Grodziska obdarowali prezentami od Świętego Mikołaja małych pacjentów z oddziału pediatrii. Dla dzieci była to odskocznia od choroby, a dla strażaków niesiona prosto z serc pomoc.

Inicjatywę "Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka" zorganizowano po raz trzeci. - Celem akcji jest uśmiech dzieci. Lubimy nieść pomoc, jak również radość dzieciom, bo czyjeś szczęście jest najważniejsze - powiedział Roman Gawlik z OSP w Grodzisku.

Cel wydarzenia wśród małych pacjentów udało się spełnić. - To fajna atrakcja dla dzieci. Będą miały pamiątkę, że w szpitalu nie jest tak źle i zostanie to w ich pamięci, a nie tylko te kroplówki. - powiedziała mama 4-letniego Michała, Sabina.

Personel szpitala zgodnie podkreślał, że takie wydarzenia wspierają również proces samego leczenia. - Wszystkie dzieciaki były bardzo zadowolone. Uśmiech zagościł na ich twarzach, a jest to najtańszy, najlepszy i nieszkodliwy lek. - powiedział Dr n.med. Janusz Zaryczański, zastępca kierownika Kliniki Pediatrii USK w Opolu.

Pracownicy szpitala podziękowali druhom upominkami w postaci drobnych słodkości. - Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat - podsumowała Krystyna Gębuś-Dinter, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Pediatrii USK w Opolu.

Zbiórkę rozpoczęto już w listopadzie i łącznie skompletowano około 400 paczek, w których znalazły się m.in. maskotki, puzzle, gry i wozy strażackie. Darczyńcami byli mieszkańcy poszczególnych wsi z jednostek OSP.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".