• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2274
  • Dodano: 2019-12-26 / 17:22
  • Komentarzy: 1

Nie wyrzucaj jedzenia! Akcja "Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi" również w Opolu

 
 
Nie wyrzucaj jedzenia! Akcja "Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi" również w Opolu

(Fot. Dżacheć)

Święta to czas, w którym Polacy najpierw kupują na potęgę a później marnują najwięcej jedzenia, bo nie są w stanie wszystkiego zjeść. Zazwyczaj świąteczne potrawy lądują w koszu. Zamiast wyrzucić jedzenie, można się nim podzielić z najbardziej potrzebującymi.


Trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez suto zastawionego stołu oraz szerokiego wyboru wypieków i łakoci. Niestety chcąc zachwycić bogactwem, szczególnie na świątecznym stole nie myślimy o tym, czy faktycznie jesteśmy w stanie wszystko zjeść.

Tym sposobem bardzo często lekką ręką pozbywamy się jedzenia, którego nie można już przechować - najczęściej wyrzucając je do kosza. W środę 25 grudnia ruszyła X edycja akcji "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi". W blisko 55 miastach wolontariusze odbiorą jedzenie, które zostało po świętach i zawiozą do lokalnych jadłodajni dla potrzebujących.

- Udział w akcji jest bardzo prosty. Jeżeli po świętach zostało ci świeże, dobre do spożycia przez najbliższe 24 godziny jedzenie, wystarczy, że wypełniszformularz na stronie internetowej akcji, a nasi wolontariusze-kierowcy odbiorą je bezpłatnie spod wskazanego adresu - poinformowała prezeska Fundacji "Podzielmy się" Maria Skołożyńska.

Co można oddać? Na stronie akcji znajdują się adresy i godziny otwarcia wszystkich instytucji w kraju, które wyrażają chęć przyjmowania wszelkiego rodzaju świeżego jedzenia (bigos, pierogi, mięsa, ryby, chleb, ciasta, ciasteczka).  Kierowcy akcji będą jeździć od popołudnia 25-ego grudnia do 28-ego grudnia, ale w każdy dzień świąt można samodzielnie zawieźć jedzenie do jadłodajni, odciążając w ten sposób kierowców akcji, którzy od 2015 roku odebrali już przynajmniej kilkadziesiąt ton jedzenia.

Inicjatywa działa od świąt Wielkiej Nocy 2015 roku, kiedy podzielono się posiłkiem wśród osób potrzebujących w Warszawie. Działacze zachęcają mieszkańców całego kraju do dzielenia się jedzeniem, które zostało po świętach z bezdomnymi i ubogimi, a wszystko po to, by wartościowe posiłki nie wylądowały w koszu.

Jeśli mamy "po drodze" możemy takie jedzenie sami zawieźć do jadłodajni. Na stronie fundacji wybieramy miasto i ukażą nam się adresy i godziny otwarcia placówek.
reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-12-26 19:12:29 [185.127.22.*] id:1587413  
Rolnikos: Napisała postów [8968], status [VIP] Reputacja
Komu się przelewa ten zawsze wyrzuci bo nie doceni jedzenia, traktuje go jako rozrywkę a nie posiłek.

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia