• 0
0
 
  • Wyświetleń: 703
  • Dodano: 2019-12-22 / 12:58
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Jaki rozmiar szafy przesuwnej wybrać?

 
 
Jaki rozmiar szafy przesuwnej wybrać?
Zastanawiasz się jaki rozmiar szafy przesuwnej wybrać? Spokojnie, znamy odpowiedź na Twoje pytanie i pomożemy Ci dobrać szafę, która będzie pasować gabarytowo do pomieszczenia oraz zapewni optymalną przestrzeń do przechowywania. Zapraszamy do artykułu, który odpowiada na pytania: "Jaki rozmiar szafy przesuwnej wybrać?".

Czy wyobrażasz sobie swój dom bez szafy? Trudne zadanie prawda? W moim domu, bez szafy, panowałby bałagan i prawdziwy chaos. Wyobrażam sobie ubrania leżące na krzesłach i komodzie, pewnie i na ziemi by się znalazły. A przedpokój bez szafy? Odkurzacz, żelazko oraz suszarka na pranie witałaby gości. Obok pełno kurtek i butów. Przyznasz, mało elegancka wizytówka mieszkania? Oczywiście można posiłkować się innymi meblami w przedpokoju, ale w tej sytuacji one by nie wystarczyły, przynajmniej w moim domu. Ale zanim trafiłam na tę idealną szafę, bez której trudno jest mi sobie wyobrazić sypialnię i przedpokój, upłynęło sporo czasu, testując przy tym niepraktyczne rozwiązania. Zatem jak wybrać odpowiednią szafę i jaki powinien być jej rozmiar?Zalety Szafy przesuwnej


Zdecydowałam się na szafę przesuwną z kilku powodów. Jednak najważniejszym była przestrzeń, którą zostawia szafa przesuwna. Nie wymaga ona dodatkowego miejsca na otwieranie skrzydeł drzwi uchylnych. W wąskim przedpokoju oraz w niedużej sypialni, po prostu nie ma na to miejsca. Ponadto podoba mi się przesuwanie drzwi, dzięki temu z łatwością zaglądam i manewruję pomiędzy częściami szafy.


Inna ważna kwestia przy wyborze szafy, to jej układ wewnętrzny. Przed kupnem szafy zastanów się, ile potrzebujesz miejsca na ubrania, które ułożysz na półkach, a ile z nich wymaga zawieszenia na wieszakach. W moim przypadku doskonale sprawdził się podwójny drążek. Na górnej części zawieszam koszule i bluzki, a na dolnej części spódnice i spodnie. Taki podział ułatwia mi codzienne kompletowanie garderoby. Dużym atutem są też dwie szuflady mieszczące się w dolnej części szafy. Szafa przesuwna z szufladami umożliwia przechowania np. pościeli lub bielizny.Jaki rozmiar szafy przesuwnej wybrać


Teraz czas przejść do najważniejszej kwestii i pytania "Jaki rozmiar szafy przesuwnej wybrać?".


Małe szafy przesuwne dostępne są w rozmiarach od 100 cm szerokości. Taki model raczej nie pomieści garderoby dwóch osób, ale świetnie może sprawdzić się w przedpokoju, nieco większe szafy oferują rozmiar 120, ale nadal znajdują się w segmencie małych szaf.


Szafa przesuwna 140 cm to propozycja do sypialni dla jednej osoby. Tych szaf w ofercie sklepów nie ma zbyt wiele, gdyż bardziej praktyczne są rozmiary powyżej 150 cm. W przedziale szaf przesuwnych o średniej wielkości zdecydowanie króluje rozmiar 180 cm. Choć niewykluczone jest, że w tym rozmiarze niezbędna będzie dodatkowo komoda, w szczególności jeśli to opcja dla dwóch osób.


Komfortowa szafa dla dwóch osób to rozmiar powyżej 200 cm. Każda z osób będzie dysponować pojemnymi półkami. W takim zestawieniu raczej będzie jeden wspólny drążek.Dwa komfortowe relingi znajdziesz najczęściej w szafach przesuwnych powyżej 250 cm, jeśli masz możliwość ustawienia takiej szafy w swojej sypialni to naprawdę zazdroszczę Ci i marzę o tak dużej szafie w swojej sypialni! Szafa przesuwna do sypialni to kluczowy element zachowania w niej porządku.


Mam nadzieję, że przedstawiony podział szaf ułatwi Ci wybór odpowiedniego modelu do Twojej sypialni lub przedpokoju. Jednak bez względu na to, na jaki rozmiar szafy możesz sobie pozwolić, to gwarantuję Ci, że nie będziesz żałować tej decyzji!
Artykuł sponsorowany

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".