• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 13560
  • Dodano: 2019-12-18 / 00:21
  • Komentarzy: 1

Rekordowa frekwencja na spotkaniu opłatkowym sportowców

 
 
Już tradycyjnie nad Stawem Zamkowym członkowie różnych środowisk sportowych spotkali się, by wspólnie połamać się opłatkiem. To okazja również do złożenia sobie życzeń na nowy nadchodzący sezon sportowy.


Już po raz czwarty sportowcy składali sobie świąteczne życzenia, tym razem wszyscy zgodnie podkreślili, że jeszcze tak dużej frekwencji nie było. Wydarzeniu zawsze towarzyszy ciepła i miła atmosfera. Zebranym nad "Stawkiem Barlickiego" sportowcom, działaczom sportowym i kibicom błogosławił ks. Jerzy Kostorz, opolski kapelan sportu, który podkreślał, że takie spotkania są bardzo potrzebne.

- W jedności siła. Dziś jesteśmy siłą naszego opolskiego sportu począwszy od dzieci na seniorach skończywszy. Wiem, że w czasie tych świąt popłyną różne życzenia, a ja chciałbym życzyć wszystkim ludziom sportu wiary. Kiedy patrzyłem na Piotrka Plewnię, z czym przyszło mu się zmierzyć, to wierzyłem w to, że kiedyś przyjdą zwycięstwa - mówił Kostorz.

- W tym dniu nie ma podziałów i zaciera się też granica wieku. Każdy z nas jest tutaj bo ma swój cel, pasję, plany na nadchodzący sezon i to takie fajne, że możemy połamać się opłatkiem w takim właśnie gronie - mówi Karol należący do jednej z grup biegowych.

Wśród uczestników "Opłatka" można było spotkać piłkarzy Odry Opole, siatkarki i siatkarzy, naszych utalentowanych Gwardzistów czy zawodników Towers Opole. W sportowym gronie nie zabrakło licznych opolskich środowisk biegowych i morsów.

Spotkanie opłatkowe sportowców nad Stawkiem Zamkowym to już tradycja. Podobnie jak wspólne kolędowanie sportowców, które odbywa się rokrocznie przy żywej szopce w Opolu - Szczepanowicach. 6 stycznia 2020 roku już po raz 29. opolscy sportowcy i działacze podzielą się opłatkiem przy żywej szopce.

Zdjęcie (1/36)

(Fot. Dżacheć)

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-12-18 12:09:37 [178.37.200.*] id:1586864  
Rex: Napisał postów [4445], status [VIP] Reputacja
Cudownie ale żeby tam znowu jakiejś dekoracji nie zniszczyli.

Nick:
Treść: