• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3462
  • Dodano: 2019-12-16 / 15:13
  • Komentarzy: 0

Prokuratura umarza śledztwo w sprawie wypadku lotniczego w Domecku. Winny pilot

 
 
Prokuratura umarza śledztwo w sprawie wypadku lotniczego w Domecku. Winny pilot

(Fot. Archiwum)

Badania śledczych wskazały, że winnym tragedii lotniczej w Domecku jest pilot, który nie przeżył wypadku. Prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie.


- Śledczy wykazali, że przyczyną zdarzenia był błąd pilota. Między innymi fakt, że maszyna wyleciała w strefę, gdzie widoczność jest ograniczona, a strefa pogodowa pogarszała się. Ze względu na śmierć pilota śledztwo w sprawie wypadku w Domecku umorzono - tłumaczy prokurator Stanisław bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Jeden z pasażerów, który przeżył katastrofę został przesłuchany, jednak zeznania, które złożył nie dostarczyły istotnych informacji, które pozwoliłyby przesunąć śledztwo istotnie do przodu. Jak wiadomo, mężczyzna, który siedział za sterami licencję pilota zdobył rok przed wypadkiem, co nie pozwalało śledczym na stwierdzenie, że był doświadczonym pilotem. Maszyna, którą poruszało się trzech pasażerów była sprawna.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło 11 lipca 2018 roku przed godziną 10:00. Śmigłowiec leciał z Koszęcina koło Lublińca do Ziębic w woj. dolnośląskim. W maszynie zarejestrowane były 3 osoby. Jak się okazało, niedługi czas po starcie maszyny helikopter runął na ziemię. W wyniku wypadku dwie osoby zginęły na miejscu a trzeci z pasażerów w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala karetką pogotowia.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia