• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1495
  • Dodano: 2019-12-16 / 19:55
  • Komentarzy: 0

Twórca musicalu "Metro" przekazał osobiste "skarby" do Muzeum Polskiej Piosenki

 
 
Twórca musicalu "Metro" przekazał osobiste "skarby" do Muzeum Polskiej Piosenki
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa z Teatru Muzycznego Studio Buffo od ponad 30 lat wspierają artystów sceny muzycznej w realizacji ich wokalno-aktorskich marzeń i wyzwań.


Janusz Józefowicz, twórca musicalu "Metro" przekazał do Muzeum Polskiej Piosenki swoje osobiste "skarby". Playbill z 1992 roku poświęcony występowi polskich artystów w USA jest już w Muzeum Polskiej Piosenki.

- Spotkaliśmy się dziś po to, by przekazać na rzecz Muzeum cenne dla mnie rzeczy. Po pierwsze program Playbill to jedyny jaki mam związany z nasza przygodą amerykańską musicalu Metro. Po drugie materiał archiwalny z początków przygotowań do tego spektaklu, gdzie możemy obserwować młoda Edytę Górniak, Roberta Janowskiego - mówi Janusz Józefowicz, twórca musicalu "Metro".

Józefowicz opowiadał również o tworzeniu miejsc dla utalentowanych dzieci i dorosłych. Z inicjatywy Teatru Muzycznego Studio Buffo w Warszawie w wielu miastach Polski powstaną Studia Piosenki "Metro". Sieć certyfikowanych placówek kształcących umiejętności muzyczno-teatralne podopiecznych to szansa dla utalentowanych. W Opolu mamy już swoją kuźnię talentów, Studio Piosenki METRO mieści się w budynku NCPP w Opolu.

- Działanie ma na celu promowanie śpiewania, pewnego rodzaju repertuaru o wartościowej ciekawej muzyce i tekstach, bo dziś ważne jest w Polsce promowanie takich rzeczy. To szansa dla utalentowanych ludzi w Polsce, by mieli z nam kontakt i znaleźli w nas wsparcie - dodaje Janusz Józefowicz. Józefowicz podkreśla, że dzięki tej drodze młodzi unikną "deptania" po ścieżkach, gdzie nikt ich nie zauważy. Studio powstaje w 22 miastach w Polsce.

Józefowicz wspomina, że kiedyś castingi wyglądały inaczej. - Ludzie śpiewali kolędy, czy zwykłe "sto lat". Dziś pojawiają się osoby z bogatym repertuarem, często są to zwycięzcy telewizyjnych talent show. My dajemy szanse na funkcjonowanie w tym zawodzie, by te osoby mogły żyć z tego, co kochają. Bierzemy za te osoby odpowiedzialność - dodaje.

reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".