• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4031
  • Dodano: 2019-12-15 / 13:21
  • Komentarzy: 0

Od dziś zmiany w rozkładzie jazdy PKP. Z Opola dojedziemy na Słowację

 
 
Od dziś zmiany w rozkładzie jazdy PKP. Z Opola dojedziemy na Słowację

(Fot. Archiwum)

Nowy rozkład PKP Intercity wchodzi w życie w niedzielę 15 grudnia. Dzięki nowym rozwiązaniom będziemy mogli m.in. wsiąść do pociągu w Opolu i dojechać bezpośrednio na Słowację! To nie wszystkie zmiany, które czekają pasażerów.


Nowe połączenie na Słowację i łatwiejszy dojazd do Lublina - to najważniejsze nowości dla województwa opolskiego w noworocznym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie w niedzielę 15 grudnia 2019 roku. Wydłużona zostanie relacja składu TLK Rozewie, kursującego obecnie między Gdynią a Bielskiem-Białą, do Żyliny, jednego z największych miast Słowacji. Pociąg zapewni codzienne skomunikowanie Opola z południowym sąsiadem Polski.

- Obowiązujący od 15 grudnia rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Prace na odcinku Opole - Tarnów Opolski wpływają na ograniczenia w cykliczności kursowania pociągów na trasie Wrocław - Katowice. Pociąg IC Orzeszkowa łączący Wrocław z Warszawą, będzie miał nową trasę i pojedzie przez Łódź, co będzie skutkować brakiem bezpośredniego połączenia Opola z Białymstokiem - informuje PKP PLK.

Ponadto skróci się czas przejazdu koleją m.in. z Opola do Nysy, z Wrocławia do Zgorzelca. Lepszy dostęp do kolei zapewni kilkanaście nowych przystanków m.in. w Olsztynie, Lublinie, Jeleniej Górze, Białymstoku, Nysie. PKP Intercity wprowadzi dodatkowe postoje na 28 stacjach.

Zmienia się układ pociągów Express InterCity Premium jeżdżących do Opola. Zamiast Pendolino wyruszającego z Warszawy w południe i z Wrocławia po 16, pojedzie skład wyruszający z Warszawy po 7 i z Wrocławia po 13.

Dużo łatwiejsze będą podróże do i z Lublina. Na tory wracają trzy pary bezpośrednich pociągów do stolicy Lubelszczyzny. Jednym z połączeń będzie IC Bolko relacji Lublin - Szczecin przez Kielce, Wrocław, Opole i Zieloną Górę.

Więcej informacji można zaczerpnąć na portalu pasażera.


reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".