• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5597
  • Dodano: 2019-12-13 / 23:20
  • Komentarzy: 0

Bakterie w wodzie pitnej. Ostrzeżenie dla mieszkańców gminy Dąbrowa!

 
 
Bakterie w wodzie pitnej. Ostrzeżenie dla mieszkańców gminy Dąbrowa!

(Fot. Archiwum)

Trwają działania naprawcze polegające na doprowadzeniu jakości wody do wymagań określonych przez obowiązujące normy. Przekroczenie dopuszczalnych norm mikrobiologicznych wody pitnej zanotowano w gminie Dąbrowa.


Związek Gmin Prokado jest dostawcą wody dla mieszkańców gmin Prószków, Dąbrowa, Komprachcice i Krapkowice od 1993 roku. Zadaniem związku jest przygotowanie odpowiednich do tego celu warunków organizacyjnych, technicznych i finansowych.

Prokado poinformowało dziś na stronie o złej jakości wody. - W związku z przekroczeniem dopuszczalnej wartości mikrobiologicznej w pojedynczej badanej próbce Związek Gmin "PROKADO" w Prószkowie poinformował w piątek 13 grudnia o pogorszeniu się jakości wody do spożycia - czytamy w komunikacie.

Komunikat uzupełnił wójt gminy Komprachcice Leonard Pietruszka uspokajając mieszkańców, że problem dotyczy tylko jednej z gmin będących w związku. - Ta jedna próbka dotyczy gminy Dąbrowa i tam jest w tej chwili sieć chlorowana, pozostałych gmin, w tym gminy Komprachcice w ogóle ta sytuacja nie dotyczy - pisze na Facebooku wójt gminy Komprachcice, Leonard Pietruszka.

Mieszkańcy gminy Dąbrowa powinni na czas działań naprawczych najlepiej powstrzymać się od picia wody z kranu. - Woda przeznaczona do bezpośredniego spożycia powinna być przegotowana 2-3 minuty w otwartym naczyniu. Woda używana do celów spożywczych: mycia naczyń kuchennych, warzyw, owoców, itp powinna koniecznie być przegotowana. Woda bezpośrednio z wodociągu nadaje się jedynie do celów sanitarnych - mycia podłóg, spłukiwania toalet - czytamy w komunikacie.


reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".