• Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 1311
  • Dodano: 2019-12-12 / 21:55
  • Komentarzy: 2

  Big Cyc gwiazdą wieczoru na 28. Finale WOŚP

  Big Cyc gwiazdą wieczoru na 28. Finale WOŚP

  (Fot. Arleta)

  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Opolscy wolontariusze przedstawili program wydarzenia. W niedzielę 12 stycznia 2020 roku dla mieszkańców zagra Big Cyc, a momentem kulminacyjnym dnia będzie pokaz laserowy.

  Dotychczas Fundacja przekazała na sprzęt medyczny dla naszego miasta ponad 6 mln. zł. Wolontariusze zapowiadają, że w kolejnym roku szpitale również mogą otrzymać wsparcie ze środków pochodzących ze zbiórki. Do 28. Finału WOŚP przygotowuje się już opolski sztab. - Są świeżo po wizycie w Fundacji i spotkaniu z Jurkiem Owsiakiem. Myślę, że mamy pełno energii i siły, która jest nam potrzebna - zapewnia Elżbieta Marciniszyn, szefowa opolskiego sztabu WOŚP.

  Tematem przewodnim finału jest "Dla dziecięcej medycyny zabiegowej i dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej" - informuje Wojciech Murański, rzecznik opolskiego sztabu WOŚP.

  Kwestować na Opolszczyźnie będzie łącznie około 383 wolontariuszy. Oprócz tradycyjnego zbierania pieniędzy do puszek podczas kolejnego finału na mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji. W programie przewidziano m.in.: VIII Bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy", strefa rekreacji na Placu Kopernika (zumba, rytmy latino, siłowanie na rękę, trening bokserski, fitness, przeciąganie liny, sporty siłowe, unihokej, jazda rykszą, cheerleaders i pokazy cyrkowe), strefa dla dzieci "Bajkowo i Warsztatowo", światełko do nieba - grafika laserowa. Nie zabraknie również koncertów finałowych zespołów "Rebalianci", "Sari Ska Band" i "Big Cyc".

  Dodatkowo w przeddzień finału odbędą się koncerty w klimacie metalowym w NCPP. Wystąpi zespół "Aktywni" oraz czeska kapela "Orchidea".
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2019-12-13 11:06:38 [178.37.200.*] id:1586581  
  Rex: Napisał postów [4445], status [VIP] Reputacja
  Super!!! A gdzie Pani Wiosna.

  Nick:
  Treść:
  2019-12-13 10:02:41 [217.173.195.*] id:1586569  
  wojtasoks: Napisał postów [4499], status [VIP] Reputacja
  Bawmy się dobrze. I przy okazji pomagajmy.

  Nick:
  Treść: