• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2163
  • Dodano: 2019-12-08 / 21:01
  • Komentarzy: 0

Setki uczestników 6. Marszu Mikołajów przeszło ulicami Opola

 
 
Setki uczestników 6. Marszu Mikołajów przeszło ulicami Opola

(Fot. Dżacheć)

 <i></i>

Plac Wolności w Opolu zamienił się w niedzielne popołudnie w wielkie zbiorowisko małych i dużych Mikołajów. Na tańce, zabawy i marsz wybrało się setki Opolan, drugie tyle zabawę obserwowało "z boku".


Oprócz tradycyjnej parady, która wyruszyła z Placu Wolności na opolski Rynek, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji i konkursów z nagrodami, m.in konkurs na najdłuższą prawdziwszą brodę czy na najfajniejszy strój Świętego Mikołaja.

- Bałam się, że spóźnimy się z dzieciakami, bo biegliśmy aż spod teatru z parkingu. Naprawdę nie spodziewałam się, że będzie tu taki tłum. Oczywiście to bardzo pozytywne, może brakuje trochę światła, bo jestem z trójką dzieciaków i nie sposób trzymać się w grupie - mówi Aldona z Opola.

Oprócz pochodu, dla najmłodszych Mikołajów przygotowano ciekawe zabawy. Nie zabrakło tradycyjnego tańca Mikołajów oraz śpiewania polskich kolęd. - Wcześniej byliśmy na lodowisku, później staliśmy w długiej kolejce na diabelski młyn a teraz czekamy aż wyruszy marsz. Jesteśmy na Jarmarku od rana, z małą przerwą na obiad. Za chwilę razem będziemy nieść flagę Mikołaja - mówi Mateusz, któremu dziś towarzyszy brat Krzyś.

Około 17:30 grupa przebierańców z najmłodszymi Mikołajami na czele oraz z "prawdziwym" Mikołajem na kolorowym motorze wyruszyła w marszu w stronę opolskiego Rynku. Podczas akcji zorganizowana została również zbiórka pieniędzy, które wesprą oddział chirurgii dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".