• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5553
  • Dodano: 2019-12-07 / 13:03
  • Komentarzy: 0

  W pożarze w Przeczy spłonęły kury, króliki i pies

  W pożarze w Przeczy spłonęły kury, króliki i pies

  (Fot. KSRG OSP Lewin Brzeski )

   <i>(Fot.OSP Skorogoszcz )</i>

  (Fot.OSP Skorogoszcz )

  W piątek wieczorem służby otrzymały zgłoszenie o pojawieniu się ognia w miejscowości Przecza (powiat brzeski). Po dotarciu na miejsce okazało się, że płonie pomieszczenie gospodarcze na terenie jednego z gospodarstw.


  Zgłoszenie o pojawieniu się ognia wpłynęło 6 grudnia o 21:11. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. W pożarze nie ucierpiał żaden człowiek, niestety są duże straty w zwierzętach.

  - Otrzymaliśmy zgłoszenie o płonącym chlewiku, na miejscu okazało się, że palą się budynki gospodarcze. Zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej w tym 2 zastępy z JRG Brzeg i 3 OSP m.in. ze Skorogoszczy i Lewina Brzeskiego. Po przyjeździe okazało się, że faktycznie doszło do takiego pożaru, po ugaszeniu strażacy sprawdzili pogorzelisko i niestety okazało się, że spłonęło około 30 sztuk kur, 20 królików i pies - informuje st. kpt. mgr Jacek Nowakowski,Oficer Prasowy KP PSP w Brzegu.

  Szacunkowo straty określono na kwotę 30 tysięcy złotych. Dodatkowo spaleniu uległ sprzęt przechowywany w pomieszczeniach gospodarczych - rowery, narzędzia, quad i motor. Na skutek pojawienia się ognia dodatkowo wybuchła butla z gazem, która przechowywana była w pomieszczeniu, kolejną udało się wynieść strażakom.

  Jako wstępną przyczynę pojawienia się ognia strażacy podają zwarcie instalacji elektrycznej.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".