• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 17261
  • Dodano: 2019-12-01 / 15:22
  • Komentarzy: 0

Blisko 200 Mikołajów biegło ulicami Żytniowa w gminie Rudniki

 
 
Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją do zagęszczania świątecznej atmosfery. Już po raz 6. w Żytniowie rozpoczęto grudzień biegiem Mikołajkowym.


Trasę liczącą 5 kilometrów pokonało blisko 200 uczestników, którzy zdecydowali się wziąć udział w 6. Biegu Mikołajkowym w Żytniowie. Zawodnicy, którzy wystartowali w biegu głównym mieli od 12 do 70 lat.

Do Mikołajek pozostało już niewiele czasu. Z tej okazji organizowane są różne wydarzenia, a coraz większą popularnością cieszą się jednak te sportowe, które często połączone są z całodzienną zabawą. Aktywne spędzenie niedzieli może być dobrym pomysłem na mikołajkowy upominek dla bliskiej osoby. Biegi tematyczne są popularne zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci - to świetna okazja na zabawę i spędzenie czasu aktywnie. Dziś w Żytniowie sportowy akcent mieli też najmłodsi - dla nich również zorganizowano specjalne "mini biegi", dzięki którym na wzór swoich rodziców najmłodsi Mikołajowie i małe Mikołajki mogły połączyć sport i zabawę.

W wielu polskich miastach organizowane są podobne biegi, a ich motywem przewodnim są zbliżające się wydarzenia. Zwycięzca biegu głównego potrzebował około 15 minut, żeby pokonać przygotowaną trasę, niewiele więcej potrzebowała na to pierwsza kobieta na mecie. - Do Żytniowa przyjechaliśmy trzeci rok z rzędu i jest to już taka nasza impreza, którą kończymy sezon biegania. W grudniu nie brakuje podobnych wydarzeń, to niesamowita okazja do dobrej zabawy - mówią Kaja i Anna, które przyjechały na bieg spod Częstochowy.Zdjęcie (1/39)

(Fot. Dżacheć)

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".