• 0
0
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 886
  • Dodano: 2019-11-29 / 16:22
  • Komentarzy: 1

Ruszyła zbiórka żywności dla potrzebujących

 
 
Ruszyła zbiórka żywności dla potrzebujących

(Fot. Dżacheć)

 <i>(Fot. www.facebook.com/Bank-Żywności-Opole-110121692658778/)</i>

(Fot. www.facebook.com/Bank-Żywności-Opole-110121692658778/)

Od dziś w kilkudziesięciu sklepach na Opolszczyźnie zobaczymy setki wolontariuszy. Przedstawiciele Banku Żywności zachęcają do wzięcia udziału w Świątecznej Zbiórce Żywności i napełniania koszyków jedzeniem, które następnie będzie oddane osobom potrzebującym.

Tegoroczna zbiórka odbywa się pod hasłem "Stoliczku nakryj się. Głód to nie bajka". Akcja ruszyła dziś i potrwa dwa dni. W 44 sklepach wystawione zostały specjalne kosze na produkty z długoterminową datą ważności. Potrzebne są m.in. mąka, cukier, makaron, konserwy czy słodycze.

Udział w Świątecznej Zbiórce Żywności bierze 340 opolskich wolontariuszy, którzy wręczają klientom ulotki z listą przydatnych produktów oraz informują o celu akcji. Spotkać ich można m.in. w Opolu, Brzegu, Nysie, Głubczycach czy Strzelcach Opolskich.

Od początku istnienia Banku Żywności, przed każdymi świętami Bożego Narodzenia, organizowana jest Świąteczna Zbiórka Żywności. Każdy może pomóc oraz stać się darczyńcą. W zeszłym roku podczas 20 zbiórki, która odbyła się w dniach 25-27 listopada zebrano łącznie 12 ton żywności w naszym województwie. Jedzenia trafiło do organizacji i instytucji społecznych: jadłodajni, świetlic środowiskowych, noclegowni i domów dla bezdomnych, ośrodków wychowawczych, hospicjów, ośrodków wsparcia dla kobiet samotnie wychowujących dzieci, domów dziecka oraz innych instytucji zajmujących się pomocą osobom potrzebującym.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-11-29 22:05:24 [83.10.118.*] id:1585761  
pain: Napisał postów [674], status [rozpisany/na] Reputacja
Apropos fotki co z tesco na Ozimskiej (tym kiedyś dużym)? Wczoraj po około pół roku nieobecności pojechałem zobaczyć na efekty zmian,a tam kurła nadal lipa jakaś. O co tam chodzi?jak długo można robić rewolucję?

Nick:
Treść: