• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1944
  • Dodano: 2019-11-26 / 15:00
  • Komentarzy: 0

Opolscy Gwardziści spotkali się z dziećmi na pediatrii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym

 
 
Opolscy Gwardziści spotkali się z dziećmi na pediatrii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Na co dzień zawodnicy Gwardii Opole walczą o kolejne punkty i zwycięstwo, a mali pacjenci z oddziału pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu o zdrowie i życie. Dziś mieli okazję się spotkać, porozmawiać i obdarować się ciepłym słowem, ale nie tylko.


Dzieci przebywający na oddziale pediatrii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu miały okazję porozmawiać z zawodnikami Gwardii Opole. Gwardziści udowodnili, że są nie tylko skuteczni i waleczni na boisku, ale także szybsi od Świętego Mikołaja wręczając podopiecznym szpitala drobne upominki.

- To chodzi o te dzieci, które tu przebywają. Wiadomo, ze pobyt w szpitalu nie jest nigdy przyjemny, jesteśmy tu dziś po to, by ten czas dzieciom umilić. Staramy się brać udział w takich akcjach jak najczęściej, to różnego rodzaju akcje. Dziś dzieci dostaną mały prezent, będzie to również dla nas coś fajnego - mówi Przemysław Zadura, zawodnik Gwardii Opole.

Wszelkie inicjatywy dla dzieci mocno docenia zastępca kierownika Oddziału Pediatrii dr n. med. Janusz Zaryczański. - Cieszymy się, że dzieciaki mogą na chwilę zapomnieć o chorobie. Dobry humor, marzenia i kontakt ze słynnymi ludźmi pozwoli zapomnieć o cierpieniach i doprowadzi do tego, że wizyta w szpitalu będzie miło wspominana przez dzieci. Każda taka inicjatywa pozwala dzieciakom szybciej wrócić do zdrowia - słyszymy.

W paczce dla podopiecznych oddziałów znalazł się pluszowy miś oraz autografy zawodników Gwardii Opole. Podobna akcja odbyła się na oddziale w niedzielę 24 listopada. Podopieczni również zostali obdarowani, tym razem z okazji Dnia Misia, który oficjalnie obchodzony jest 25 listopada.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".