• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 6239
    • Dodano: 2019-11-27 / 09:25
    • Komentarzy: 5

    W Opolu-Czarnowąsach powstaje ekstremalny park dla rowerzystów i rolkarzy

    W Opolu-Czarnowąsach powstaje ekstremalny park dla rowerzystów i rolkarzy
    W Opolu-Czarnowąsach powstaje ekstremalny park dla rowerzystów i rolkarzy

    (Fot. Dżacheć)

    Budowa toru rowerowego typu PUMPTRACK wraz z elementami małej architektury w Czarnowąsach jest realizowana w ramach zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego Opola na 2019 rok.

    Pumptrack, czyli innowacyjny tor do bezpiecznej jazdy na rowerach, rolkach, hulajnogach i deskorolkach w końcu doczekał się realizacji, aż w dwóch miejscach w Opolu. Wniosek o budowę parku dla rowerzystów i rolkarzy złożono w ramach inicjatywy dzielnicowej przez dzielnice Czarnowąsy, Krzanowice i Wróblin, projekt doczekał się pozytywnej oceny, a później zdobył wystarczającą liczbę głosów, co pozwoliło zebrać środki na budowę parku.

    Uniwersalność toru stwarza możliwość obycia z rowerem, deskorolką czy hulajnogą, rozwija koordynację ruchową oraz zmysł równowagi przy maksymalnym poziomie bezpieczeństwa. Miłośnicy jazdy mówią, że to prosty i przyjemny sposób na aktywność sportową i zdrowy styl życia.

    Zobacz także Wypadek na ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Dwie osoby w szpitalu

    Realizacji nie mogą doczekać się już miłośnicy ekstremalnej jazdy na rowerze i rolkach. Przypomnijmy, że od długiego czasu bezskutecznie walczono o tego typu tor w Opolu, pomysł był wielokrotnie zgłaszany jako zadanie w Budżecie Obywatelskim Opola, jednak kilka razy już odpadł w "przedbiegach". Tymczasem jeszcze w grudniu będą gotowe dwa tego typu parki - jeden w Czarnowąsach w pobliżu kościoła, a drugi w Koloni Gosławickiej ( powstaje obok szkoły, blisko bramy wjazdowej na stadion Rodło).

    Wykonawcy informują, że w tym tygodniu tor będzie asfaltowany. Równocześnie drugi "Pumptrack" powstaje w Koloni Gosławickiej. Wykonawcy apelują, żeby nie jeździć po torze przed odbiorem technicznym, należy poczekać na oficjalne otwarcie. Na placu będzie jeszcze wysiana trawa.
    reklama

    Więcej zdjęć

    W Opolu-Czarnowąsach powstaje ekstremalny park dla rowerzystów i rolkarzy W Opolu-Czarnowąsach powstaje ekstremalny park dla rowerzystów i rolkarzy W Opolu-Czarnowąsach powstaje ekstremalny park dla rowerzystów i rolkarzy W Opolu-Czarnowąsach powstaje ekstremalny park dla rowerzystów i rolkarzy W Opolu-Czarnowąsach powstaje ekstremalny park dla rowerzystów i rolkarzy W Opolu-Czarnowąsach powstaje ekstremalny park dla rowerzystów i rolkarzy

    Forum

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    W dyskusji: 5

    2019-11-27 16:04:20 #1585528
    Co na to pan ksządz i siostra Efriza ?? przecież teraz bedzie wrzask i huk, jak oni to zniosą.
    [ 0 ]
    2019-11-27 11:29:41 #1585502
    W Czarnowąsach a nie w Opolu-Czarnowąsach.
    [ 0 ]
    2019-11-27 11:12:24 #1585501
    W tym miejscu od zarania dziejów rozstawiała się karuzela na odpust. Teraz nie będzie rozgrzeszenia.
    [ 0 ]