• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3333
  • Dodano: 2019-11-26 / 16:50
  • Komentarzy: 1

Widać pierwsze efekty budowy opolskiego Parku Sportu

 
 
Widać pierwsze efekty budowy opolskiego Parku Sportu

(Fot. Dżacheć)

W miejscu, gdzie wiele lat mogliśmy oglądać postarzały, betonowy "Cieplak" wznoszą się już mury nowego Centrum Sportu. Za dwa lata możemy spodziewać się pierwszego wydarzenia w nowym obiekcie.


Po Cieplaku, który spektakularnie "runął" w sierpniu tego roku nie został już praktycznie żaden ślad. W jego miejsce już niedługo wzniesie się wielofunkcyjna hala "szyta na miarę potrzeb" środowisk sportowych. Sportowcy zgodnie przyznają, że liczą na terminowe oddanie inwestycji i nie mogą doczekać się efektów prac.

Firma Mirbud SA rozpoczęła we wtorek 13 sierpnia prace rozbiórkowe. Jak podkreśla prezydent miasta, miejsce po Cieplaku zmieni się w miejsce dla ludzi z naciskiem na sport. W wielofunkcyjnej sportowej hali znajdziemy duży parkiet o powierzchni 800 m2, który posłuży jako boisko m.in. do gry w piłkę nożna, koszykówkę czy siatkówkę. Oprócz tego znajdzie się tam również podwieszana bieżnia, 12 metrowa ścianka wspinaczkowa - to tylko niektóre z elementów sportowych, z których będą mogli korzystać sportowcy.

Planuje się, że znajdujące się w sąsiedztwie powstającego obiektu IX Liceum Ogólnokształcące, przekształcone zostanie w szkołę sportową. Na oddanie obiektu sportowego do użytku musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

Okres realizacji kontraktu to 27 miesięcy, wstępne plany oddania obiektu mówią o końcu października 2021 roku. Wartość Umowy opiewa na 37 548 784,20 zł
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-11-26 16:57:00 [5.173.65.*] id:1585474  
Papa Smerf: Napisał postów [602], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
No legancko będzie, jestem zadowolony... Będzie czyzwoity kompleks.

Nick:
Treść: