• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1679
  • Dodano: 2019-11-25 / 15:58
  • Komentarzy: 1

Pożar budynku w Bierawie

 
 
Pożar budynku w Bierawie

(Fot. OSP Bierawa)

Policjanci pracują nad ustaleniem przyczyny pożaru, do którego doszło dziś po południu w budynku wielorodzinnym w Bierawie. Do akcji gaszenia pożaru zadysponowano 9 zastępów straży pożarnej.


Wiadomość o zdarzeniu dotarła do służb ratunkowych w poniedziałek 25 listopada o 13:00. Ogień pojawił się na poddaszu jednego z mieszkań przy ulicy Kościelnej w Bierawie (powiat kędzierzyńsko-kozielski).

Na miejsce zadysponowano 9 jednostek straży, po ich przybyciu stwierdzono, że zajęty ogniem jest dach i poddasze jednego z mieszkań. Lokatorzy, którzy zamieszkiwali budynek ewakuowali się samodzielnie. Strażakom natomiast udało się uratować zwierzęta, które zostały w zadymionych pomieszczeniach.

Przypuszczalną przyczyną pojawienia się ognia jest zapalenie się sadzy w kominie. Po dogaszeniu budynku okaże się, czy lokal będzie jeszcze nadawał się do użytku.

Pożar sadzy w kominie to zjawisko, któremu towarzyszy zwykle głośny szum, który z kolei spowodowany jest trwającą gwałtowną reakcją spalania w przewodzie. Bardzo często towarzyszą temu zjawisku wydobywające się z komina strzelające iskrami płomienie ognia oraz ciemny dym.

- Pożarowi sadzy towarzyszy wysoka temperatura, która bardzo często przekracza nawet 1000°C. Taka temperatura może doprowadzić do rozszczelnienia się komina, co w konsekwencji może być przyczyną zapalenia się elementów konstrukcji budynku, znajdujących się w pobliżu przewodu kominowego - informują strażacy.

Aktualizacja 16:55

W akcji bierze udział już ponad 20 zastępów straży pożarnej. Trwa gaszenie poddasza budynku.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-11-26 07:56:40 [83.238.143.*] id:1585441  
iks: Napisał postów [333], status [pismak] Reputacja
Zrobiło się chłodniej i ludzie zaczęli grzać. Zły stan kominów, dogrzewanie olejakami lub innymi farelkami, instalacje elektryczne w kiepskim stanie i wystarczy. Dopóki ludzie nie zrozumieją, że chodzi o ich bezpieczeństwo nic się nie zmieni.

Nick:
Treść: