• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4605
  • Dodano: 2019-11-25 / 14:20
  • Komentarzy: 0

Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu. Jakie czekają nas atrakcje?

 
 
Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu. Jakie czekają nas atrakcje?
 <i>(Fot. UM Opole )</i>

(Fot. UM Opole )

 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Piękne, pełne światła dekoracje, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera. Opolski rynek powoli zmienia się w świąteczną "Krainę Ciepła".


Wielkie otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego nastąpi 6 grudnia wraz z uruchomieniem Koła Młyńskiego, które w roku ubiegłym po raz pierwszy pojawiło się na placu przed Ratuszem. Tego dnia odbędzie się też spektakl "Kosmiczne Mikołajki" w wykonaniu instruktorów MDK Opole.

Przez ponad 2 tygodnie Opolanie będą mogli cieszyć się wydarzeniami towarzyszącymi Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu, który umili Opolanom oczekiwanie na święta. Jak co roku teren wokół Ratusza zmieni się w "Krainę Ciepła", w której każdy będzie miał okazję poczuć świąteczna atmosferę, spędzić miło czas i przy okazji nabyć ozdoby świąteczne czy zjeść tradycyjne przysmaki.

Kramy z tanimi wyrobami odeszły już w przeszłość, zastąpiły je z powodzeniem wyroby regionalne, czy oryginalne, własnoręcznie robione ozdoby świąteczne. Podczas grudniowych wieczorów nie zabraknie dużej ilości wydarzeń towarzyszących. Na rynku pojawiła się już choinka i wielki św. Mikołaj, z którymi Opolanie chętnie robili zdjęcia w ubiegłym roku. Władze miasta deklarują, że pojawi się też oświetlona bombka, która w latach ubiegłych cieszyła się dużą popularnością oraz dwie dodatkowe ozdoby, ale szczegółów ratusz nie zdradza.

W dniach od 6 do 22 grudnia Opolanie mogą liczyć na 60 wystawców, którzy pojawią się z asortymentem świątecznym - będą to ozdoby, pamiątki, przeróżne przysmaki. Wśród atrakcji znajdzie się wspomniane wcześniej, 16 metrowe Koło Młyńskie, z którego jak w roku ubiegłym będzie można korzystać bezpłatnie. Planuje się świąteczne karaoke, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji, głównie skierowanych do najmłodszych odbiorców.

Władze miasta podkreślają, że ciepła na rynku nie zabraknie. Dla chcących się ogrzać będą rozstawione gazowe promienniki ciepła. Nie zabraknie również tradycyjnego ogniska. Szczegółowy rozkład planowanych wydarzeń znajduje się na plakacie.

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 6 do dnia 22 grudnia, z atrakcji będzie można korzystać codziennie od godz. 12.00 do 21.00.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia