• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3395
  • Dodano: 2019-11-25 / 12:28
  • Komentarzy: 0

Włamywacze zatrzymani przez kryminalnych z Opola

 
 
Włamywacze zatrzymani przez kryminalnych z Opola

(KMP Opole)

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Opolu zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem. Najpierw na gorącym uczynku wpadł 39-latek. Kilka godzin później do policyjnej izby zatrzymań trafił jego 35-letni wspólnik. Obaj usłyszeli już zarzuty.

W połowie października, policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów spożywczych. Do zdarzenia doszło w centrum miasta. Wtedy to sprawcy dostali się do środka sklepu i z sejfu skradli pieniądze. Na miejscu mundurowi zabezpieczyli ślady i monitoring. W tym samym czasie kryminalni rozpoczęli już typowanie osób mogących mieć związek ze sprawą. Policjanci kompletowali i weryfikowali wszystkie informacje, które mogłyby doprowadzić ich do sprawców tego włamania.

Po około 3 tygodniach doszło do podobnego zdarzenia. Tym razem łupem włamywacza padł kiosk. Po chwili na miejscu byli już kryminalni, którzy zatrzymali na gorącym uczynku 39-latka. Funkcjonariusze znaleźli przy nim papierosy i pieniądze pochodzące z kradzieży.

Jeszcze tego samego dnia do policyjnej izby zatrzymań trafił drugi z podejrzanych o wcześniejsze włamanie. To 35-letni mieszkaniec miasta. Obaj zatrzymani byli wcześniej znani policjantom.

Mieszkańcy Opola usłyszeli już zarzuty. Dodatkowo 39-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W związku z tym, że mężczyźni działali w warunkach recydywy grozi im kara nawet do 15 lat więzienia.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".