• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2899
  • Dodano: 2019-11-25 / 09:50
  • Komentarzy: 0

Niebezpieczny poranek w Krapkowicach

 
 
Niebezpieczny poranek w Krapkowicach
 <i>(Fot. KP PSP Krapkowice)</i>

(Fot. KP PSP Krapkowice)

Zdecydowanie pechowo zaczął się nowy tydzień dla podróżujących dwoma samochodami osobowymi w Krapkowicach. Nieuwaga kierowców poskutkowała zderzeniem pojazdów.


W poniedziałek 25 listopada kilka minut po 8:00 do krapkowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym dwóch samochodów osobowych na Drodze Wojewódzkiej numer 423 w okolicy zjazdu na Autostradę A4. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Krapkowice i jeden zastęp z OSP Obrowiec. W wyniku zdarzenia jedna osoba zostały poszkodowana i zabrana do szpitala - poinformował dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach.

Przyczyny tego zdarzenia badają policjanci, droga jest już przejezdna.

Policjanci nieustannie apelują o rozwagę na drodze. Przypominają, że w okresie jesienno-zimowym dni są krótsze, a jezdnia zwykle śliska. Na niebezpieczeństwo narażeni są nie tylko kierowcy, ale również piesi. - Apelujemy do pieszych, aby dali kierującym szansę lepszej widoczności i nosili odblaski. Pieszy wyposażony odblaski jest widoczny dla kierowcy już z odległości 120 metrów. Osoba, która nie ma odblasków z około 30 metrów. Niestety często to zbyt mało, żeby kierowca mógł odpowiednio zareagować - słyszymy.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".