• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 785
  • Dodano: 2019-11-21 / 15:42
  • Komentarzy: 0

Oszuści dzwonią i podają się za krewnych - nie daj się nabrać

 
 
Oszuści dzwonią i podają się za krewnych - nie daj się nabrać

(Fot. Archiwum)

Policja kolejny raz ostrzega przed oszustami, którzy działają metodą na członka rodziny. Podejrzani dzwonią w imieniu krewnych, którzy uczestniczyli w wypadku drogowym i potrzebują pomocy finansowej. Takie telefony otrzymało już dzisiaj czterech mieszkańców Strzelec Opolskich. Na szczęście rozmówcy zachowali zdrowy rozsądek i nie dali się oszukać.

Dzisiaj, dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał już cztery zgłoszenia, gdzie mieszkańcy Strzelec Opolskich informowali o tym, że odebrali telefony od oszustów. Rozmówcy telefonowali na numery stacjonarne. Podczas rozmowy przedstawiali się jako członkowie najbliższej rodziny, którzy pilnie potrzebują pomocy w związku z uczestniczeniem w wypadku drogowym. Na szczęście czujność mieszkańców nie zawiodła, natychmiast o zdarzeniu informowali policjantów.

Pamiętajmy, że w przypadku osób, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy przez osoby pośredniczące, należy każdorazowo najpierw weryfikować uzyskane przez telefon informacje, poprzez osobiste nawiązanie kontaktu z członkiem rodziny, który zwrócił się o pomoc. Do kontaktu należy wykorzystywać wyłącznie posiadane przez siebie numery telefonów, a nie numery podane przez osobę dzwoniącą. W sytuacjach budzących wątpliwość i uzasadniających podejrzenie oszustwa należy natychmiast osobiście powiadomić najbliższą jednostkę Policji lub dzwonić na numer 112 z telefonów komórkowych.
reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".