• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2237
  • Dodano: 2019-11-21 / 07:43
  • Komentarzy: 2

Wydano ostrzeżenia dotyczące jakości powietrza

 
 
Wydano ostrzeżenia dotyczące jakości powietrza

(Fot. airly.opole)

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Opolu informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w dniach 20 - 21.11.2019 r.


Ostrzeżenie obowiązuje do nocy z czwartku na piątek i wskazują na ryzyko wystąpienia przekroczenia dla powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego, głubczyckiego, krapkowickiego, strzeleckiego i nyskiego.

- Przewidywany czas trwania: od godz. 9.00 dnia 20.11.2019 r. do godz. 24.00 dnia 21.11.2019 r. Ryzyko przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 może się wiązać z wystąpienia niekorzystnych skutków zdrowotnych, głównie w przypadku osób z niewydolnością układu oddechowego oraz układu krążenia, a w szczególności w przypadku dzieci i osób starszych - ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu.

Ryzyko tych przekroczeń może się wiązać z wystąpieniem niekorzystnych skutków zdrowotnych szczególnie wśród osób z niewydolnością układu oddechowego oraz układu krążenia. Powodem pogorszenia się stanu powietrza są warunki atmosferyczne, które nie pozwalają na przemieszczanie czy rozwiewanie zanieczyszczeń.

Podczas takiego stanu powietrza nie zaleca się aktywności fizycznej na zewnątrz.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".