• 0
0
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 1032
  • Dodano: 2019-11-19 / 20:37
  • Komentarzy: 1

Ponad 22 miliony złotych na opiekę nad kobietami w ciąży i dziećmi

 
 
Ponad 22 miliony złotych na opiekę nad kobietami w ciąży i dziećmi

(Fot. Arleta)

Szacuje się, że dzięki tym pieniądzom kolejne 16 700 matek i dzieci w województwie opolskim zostanie objętych specjalistyczną opieką. Dzięki dofinansowaniu będzie możliwe m.in. wykonanie badań prenatalnych dla kobiet poniżej 35 roku życia, stworzenie mobilnych szkół rodzenia i mobilnych poradni laktacyjnych.

Możemy powiedzieć sobie jedno, że jest to poczucie bezpieczeństwa dla kobiety, ale na pewno też powoduje, że szybciej wady rozwojowe są diagnozowane i wtedy można temu dziecku pomóc szybciej już w łonie mamy. To jest chyba najważniejsze, aby ta diagnostyka spowodowała, że coraz więcej rodzi się dzieci zdrowych, a mamy czują się bezpiecznie i taka jest nasza idea w tym przedsięwzięciu - zaznaczyła Karina Bedrunka z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Pieniądze mają być również przeznaczone na wczesną rehabilitację i rozszerzoną opiekę położnych środowiskowych po porodzie, badania diagnostyczne dla dzieci w celu wczesnego rozpoznania nieprawidłowości w ich rozwoju psychoruchowym i wdrożenie odpowiedniej terapii, niwelowanie nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat dwóch. W ramach dofinansowania zakupiony zostanie również sprzęt medyczny oraz przeprowadzone szkolenia dla personelu.

Staram się analizując zapotrzebowanie naszych mieszkańców przygotować tak projekty, tak konkursy, żeby skorzystali z tego ci, którzy najbardziej tego potrzebują. Jest to pewien proces organizacyjny, który przede wszystkim ma też bardzo dużą wartość merytoryczną związaną z opieką - tłumaczy Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Po oficjalnym podpisaniu umów Ponad 22 miliony 330 tysięcy złotych pochodzi ze środków budżetu państwa i EFS. Pieniądze zostaną podzielone na projekty Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, Szpitala Powiatowego im. Prałata J. Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich, Strzeleckiego Centrum Obsługi Biznesu "SCOB" Marcin Rękawek i spółka Mączka.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-11-20 14:22:26 [77.253.185.*] id:1585107  
Rex: Napisał postów [4445], status [VIP] Reputacja
Bardzo dobrze że Państwo Polskie zaczyna rozumieć że najważniejszy lekarza dla każdego człowieka to ten który go przyjmuje na świat. Ten który zajmuję się Kobietą gdy jest ona w ciąży. Błędy lekarskie są nieodwracalne jeżeli taki lekarz coś spaprze. Bardzo często polscy lekarze mają lekceważyć stosunek do Kobiet w ciąży i procesu narodzin. To trzeba zmieniać i kształcić rozumnych lekarzy nie idiotów rzemieślników Mam nadzieję że to zrozumienie będzie prowadzić do coraz mniejszej liczy zaniedbań lekarzy w który dzieci straciły zdrowie lub życie. Polską Rządza mądrzy ludzie oby tak dalej. Koniec z nagminnymi sytuacjami w których błędy lekarzy kryła ziemia

Nick:
Treść: