• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2654
  • Dodano: 2019-11-19 / 15:45
  • Komentarzy: 0

Rozdysponowano pozostałe środki z Budżetu Obywatelskiego - na co?

 
 
Rozdysponowano pozostałe środki z Budżetu Obywatelskiego - na co?

(Fot. Archiwum)

Na posiedzeniu Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego rozdysponowano środki rezerwowe, które zostały po rozstrzygnięciu głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego.


Po przeprowadzeniu szerokiej dyskusji na forum posiedzenia Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego, wsłuchując się w prezentowane opinie, a także uwzględniając zarówno wyniki głosowania, jak i możliwości finansowe miasta, decyzją Prezydenta Miasta Opola środki rezerwowe powstałe w wyniku rozstrzygnięcia głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Opola na 2020 rok, w wysokości 1 112 000 zł przeznaczono na realizację dwóch projektów.

Pierwszy ogólnomiejski projekt dotyczy zakupu ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz ze sprzętem dla OSP Czarnowąsy. Samochód ratowniczo-gaśniczy wraz ze sprzętem będzie służył zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom Opola pełniąc gotowość operacyjną 24 godziny na dobę przez cały rok. Na sfinansowanie projektu miasto z pozostałych środków przeznaczyło 1 mln złotych.

112 tys. złotych przeznaczono na zwiększenie finansowania projektu dzielnicowego dla rejonu IV (Armii Krajowej) na "Wykonanie ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Stefana Grota Roweckiego wraz z uporządkowaniem parkowania". Początkowo projekt wyceniany na 100 tys. złotych, po dofinansowaniu będzie miał do dyspozycji 212 tys. złotych.

Tym samym najliczniejsza dzielnica w Opolu Opolu zyska dobrej jakości drogę pieszo-rowerową do centrum, nowego centrum sportu i aquaparku, aby skutecznie zachęcać do rezygnowania z samochodu i wybrania alternatywnych środków transportu. Aktualny stan tego chodnika jest fatalny z dużą ilością dziur i nierówności. Kierowcy często przejeżdżają chodnikiem stwarzając zagrożenie dla pieszych, zwłaszcza dzieci.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".