• 0
0
 
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 3100
  • Dodano: 2019-11-17 / 17:15
  • Komentarzy: 1

Wspólnie świętowali Dzień Wcześniaka

 
 
Wspólnie świętowali Dzień Wcześniaka

(Fot. Arleta)

W Studenckim Centrum Kultury w Opolu odbył się Bal Wcześniaka 2019. Pielęgniarki, położne, lekarze, rodziny i dzieci wspólnie świętowali na parkiecie. W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem "W kosmosie".

Bal Wcześniaka jest cykliczną imprezą, podczas której we wspólnej zabawie uczestnicy świętują bohaterstwo małych wojowników, którzy na świat przyszli przed czasem. - Urodziłam w trzydziestym tygodniu. Spowodowane to było odklejeniem się łożyska w wyniku wypadku samochodowego. Po natychmiastowej cesarce dziecko zostało przewiezione na OIOM do Opola, bo była dwa razy owinięta pępowiną i urodziła się z niewydolnością oddechową. Przez pięć tygodni walczyła o życie. Teraz wszystko jest fajnie, jest pogodnym dzieckiem. Jak się patrzy na swoje dziecko jak walczy i każdą barierę pokonuje to nas buduje w stu procentach. Mam nadzieję, że wiara i codzienna walka razem z dzieckiem doprowadzą nas do tego, że będziemy mieli fajne dziecko. Jego uśmiech każdego dnia jest wynagrodzeniem dla nas - powiedziała Katarzyna Zawilak, mama Kalinki urodzonej z wagą 1460 gram.

Wcześniaki w szpitalu często spędzają długie tygodnie, co sprawia, że osoby otaczające dzieci codzienną opieką nawiązują z nimi szczególną więź. - Nie da się powiedzieć inaczej. Przywiązujemy się do tych dzieci, czasem traktujemy je jak nasze własne. Emocje są zawsze. W krytycznych sytuacjach przeżywamy to razem z rodzicami i cieszymy się też z każdego najmniejszego sukcesu takiego małego dzieciątka. Teraz, jak widzimy te maluszki, które naprawdę w różnym stanie były u nas na oddziale i widzimy jak pięknie się rozwijają to serce rośnie - zdradziła Pani Natalia, położna z Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Opolski Szpital jest jedyną placówką w województwie posiadającą III stopień referencyjności w zakresie ginekologii, położnictwa i neonatologii, co oznacza, że kierowane tu pacjentki z ciążą wysoko zagrożoną, o patologicznym przebiegu, u których istnieje wysokie ryzyko urodzenia wcześniaka przed 31. tygodniem ciąży. - Dla mnie to jest wielka radość, że mój wspaniały zespół lekarzy, położnych, pielęgniarek, fizjoterapeutów i psychologów potrafi z tymi dziećmi walczyć o ich dobre życie i ich dobry rozwój - podkreślił dyrektor Klinicznego Centrum lek.med. Edward Puchała.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-11-18 03:09:58 [5.62.41.*] id:1584899  
Drifter001: Napisał postów [400], status [maniak] Reputacja
Zagłębmy sie w PODZIWIE dla ((( Małych WOJOWNIKÓW ))), którzy pięknie demonstrują co zrobią z Waszymi wcześniakami, póżniakami i normalniakami za kilka/kilkanaście lat..........((( UWAGA - Materiał Obowiązkowy dla każdego SZANUJACEGO się Rodzica )))..........Normalniak Od 15min00sec, a WCZEŚNIAK od 16min15sec {{{ !!!UWAGA!!! - Materiał Obowiązkowy - is.gd/1gJJLM - }}}

Nick:
Treść: