• 0
0
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 2305
  • Dodano: 2019-11-15 / 16:48
  • Komentarzy: 0

Pies ratownik czeka na operację

 
 
Pies ratownik czeka na operację

(Fot. Mat. przewodnika)

Sajgon każdego dnia pomaga mieszkańcom Opolszczyzny. Psi ratownik służy w Krapkowickiej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej i dzielnie uczestniczy w akcjach. Dziś, wraz ze swoim opiekunem, to on poszukuje pomocy.

Przewodnikiem ratownika jest Arkadiusz Jazłowiecki, z którym Sajgon przeszedł długą drogę szkolenia. Co roku pies uzyskuje certyfikację specjalności terenowej Państwowej Straży Pożarnej. Jest drugim w kolejności psem w województwie, który zdobył te uprawnienia. Na prośbę Policji, Straży Pożarnej, a także członków rodziny osób zaginionych, o każdej porze dnia i nocy, wyrusza na akcje poszukiwawcze, by ratować ludzi, którzy znajdują się w potrzebie. Oprócz poszukiwań, ratownik uczestniczy m.in. w wizytach w szkołach, przedszkolach i na piknikach edukacyjnych, gdzie wraz z przewodnikiem zawsze chętnie się prezentuje edukując jednocześnie o bezpieczeństwie.

Okazuje się, że teraz Sajgon sam potrzebuje pomocy. W ostatnich dniach odnowiła się kontuzja, którą wcześniej udało się wyleczyć nie korzystając ze wsparcia finansowego innych ludzi. - Tym razem nie damy rady. Utrzymanie i leczenie psów ratowniczych leży tylko w gestii ich przewodnika. Jeśli prywatne pieniądze opiekuna kończą się, zmuszeni jesteśmy prosić o pomoc ludzi dobrej woli - czytamy w informacji od opiekuna psa.

Obecnie Sajgon czeka na zabieg, którego koszt przerasta możliwości przewodnika. Czworonożny ratownik ma uszkodzony staw kolanowy i wymaga operacji, która planowana jest w grudniu 2019 r. Operacja ma odbyć się w klinice ABvet veterinary klinika - MVDr. Martin Smith w Czechach. Sajgon ma mieć wszczepiony implant metodą TTA. Koszt samego zabiegu to 24000 koron czeskich tj. 4000 PLN. Ratownik ma szanse wrócić do sprawności i do pracy, ale jak podkreśla opiekun - jego zdrowie jest najcenniejsze.

Pomóc psiemu ratownikowi można za pomocą portalu zrzutka.pl
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".