• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1956
  • Dodano: 2019-11-12 / 08:41
  • Komentarzy: 0

Dwie ofiary pożaru w Kędzierzynie-Koźlu

 
 
Dwie ofiary pożaru w Kędzierzynie-Koźlu

(Fot. Archiwum)

Pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej z JRG 1 i JRG 2 w Kędzierzynie Koźlu walczyło z pożarem mieszkania w budynku wielorodzinnym. Niestety ogień pochłonął dwie ofiary.


Zgłoszenie o pojawieniu się ognia służby otrzymały w poniedziałek 11 listopada około 17:30. Do pożaru w mieszkaniu budynku wielorodzinnego zadysponowano 5 zastępów straży. Ogień pojawił się w mieszkaniu na drugim piętrze budynku.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy, z płonącego mieszkania ewakuowali dwóch nieprzytomnych mężczyzn, prowadząc jednocześnie działania gaśnicze. Poszkodowanych mężczyzn reanimowano a następnie przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Mimo wysiłku służb ratowniczych mężczyźni zmarli, natomiast pożar w mieszkania został ugaszony zanim zdążył się rozprzestrzenić - informuje asp. mgr Jarosław Buhl ze Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon trzydziestokilkuletnich mężczyzn. Lokalne media opisują, że byli braćmi. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że pożar wybuchł w kuchni mieszkania, dokładne przyczyny bada policja pod nadzorem prokuratury.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".