• Wyświetleń: 2034
    • Dodano: 2019-11-11 / 14:41

Gredar Brzeg górą w futsalowych derbach

W niedzielę wieczorem w 1-ligowych derbach Opolszczyzny drużyna Gredar Brzeg pokonała Berland Komprachcice.

Zwycięstwo Brzeżan 3:1 nad drużyną z Komprachcic przypieczętowało znakomitą formę zawodników, którzy w 7 rozegranych meczach na swoim koncie mają tylko 1 porażkę, co daje im pozycję lidera tabeli.

Gredar od początku kontrolował grę. W 9 minucie padł pierwszy celny strzał na bramkę gospodarzy. Na prowadzenie zespół wyprowadził Kamil Kucharski, wicemistrz świata w piłce nożnej 6-osobowej. Berland odpowiedział w 18 minucie celnym strzałem Patricka Riemanna, doprowadzając do remisu. Remis utrzymał się niecałą minutę, drużyna gości podwyższyła wynik w 19 minucie strzałem Janusza Fabijaniaka. Piłkarze schodzili do szatni po pierwszej połowie przy wyniku 2:1 dla Gredaru Brzeg.

W drugiej połowie drużyna gości szybko zaliczyła na swoje konto 5 fauli, jednak Berland nie potrafił wykorzystać okazji na realny powrót do gry nie trafiając m.in dwóch przedłużonych rzutów karnych (strzelali Mateusz Suchodolski i Michał Bienias). Już w 23 minucie przewaga rywali wzrosła do 3:1, bramkę strzelił Michał Grochowski.

To już czwarta z rzędu porażka Berlandu Komprachcice, co daje drużynie spadek na 7 miejsce w tabeli, która przedstawia się po 7 spotkaniach następująco: