• Autor: Arleta_K
    • Wyświetleń: 2016
    • Dodano: 2019-11-11 / 07:22

Wilczyce z Opola z kolejnym zwycięstwem w lidze

W tarnowskiej hali pierwszoligowe zawodniczki UNI Opole podjęły na wyjeździe siatkarki z Grupy Azoty PWSZ Jedynka Tarnów. Opolanki wygrały spotkanie, dopisując kolejne trzy punkty w tym sezonie na swoje konto.

Siatkarki z Tarnowa awans do pierwszej ligi wywalczyły w sezonie 2016/2017 na boisku w Opolu. W kolejnym roku uplasowały się na piątym miejscu w tabeli. Ubiegły sezon podopieczne Michała Betleja zakończyły oczko wyżej niż nasze Wilczyce. Z kolei w obecnym sezonie 2019/2020 zawodniczki Jedynki do tej pory rozegrały 6 przegranych spotkań, zajmując dopiero 12 lokatę z jednym punktem na koncie. W meczu z Opolankami rywalki dość wysoko postawiły poprzeczkę.

Tempo spotkania od początku było dość wyrównane. Pierwszy set należał do pomarańczowo-czarnych, które pokonały Tarnowianki z wynikiem 29:27. W drugim podejściu przeciwniczki kompletnie pogubiły się na parkiecie. Dziewczyny z UNI Opole rozgromiły Grupę Azoty punktacją 25:15. W trzecim secie nasze siatkarki prowadziły dość wyrównany bój i przegrały 23:25. W czwartej partii natomiast nasze siatkarki przypieczętowały swoją przewagę wygrywając 25:22, a cały mecz 3:1. Nagrodę MVP spotkania otrzymała nasza przyjmująca Kinga Stronias. - To był bardzo ciężki mecz dla nas. Przyjechałyśmy tutaj po trzy punkty i udało się. Tarnowianki napędziły nam trochę stracha i sprowadziły do parteru, ale to nas zmotywowało - powiedziała po spotkaniu zawodniczka grająca z nr 15.

Już 15 listopada siatkarki UNI Opole wrócą na domowy parkiet, gdzie w Stegu Arenie podejmą zawodniczki SMS PZPS Szczyrk. Mecz 9. kolejki rozpocznie się o 19.15.

2019-11-11 09:23:29 [188.146.54.*] id:1584568
    neon: Napisał postów [2694], status [Szycha] Reputacja