• Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 1677
  • Dodano: 2019-11-08 / 08:30
  • Komentarzy: 1

  Opolscy bohaterowie odebrali odznaczenia państwowe

  Opolscy bohaterowie odebrali odznaczenia państwowe

  (Fot. Arleta)

  Wyróżnienie w postaci odznaczeń państwowych i okolicznościowych odebrało ponad czterdziestu mieszkańców Opolszczyzny. Bohaterowie zostali uznani za zasłużonych nie tylko na szczeblu lokalnym, ale również za działalność na rzecz Niepodległej Polski.

  W uroczystości wzięła udział Anna Surówka-Pasek, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. - Wyróżnione są osoby, które w różny sposób zasłużyły się Państwu, zasłużyły się swoim znajomym, a czasami także pomagały osobom obcym, które znalazły się w trudnej sytuacji i tej pomocy wymagały. Odznaczenia są różne. Są osoby, które odznaczyły się w działalności patriotycznej, są osoby także takie, jak Panowie, którzy pomogli Pani, której mieszkanie się zapaliło. Są także osoby, które wniosły swój wkład dla kultury opolskiej.

  Ceremonia była momentem niezwykle wzruszającym dla wielu zasłużonych. - Najwięcej przez te cztery lata po wojnie wychowało mnie harcerstwo. W harcerstwie byłem związany, a później związałem się ze strażą i tak do tej pory w straży jestem i noszę hełm pochodzący z roku 1902 - powiedział ze łzami w oczach 88- letni Adam Biliski z Praszki.

  Wielu z odznaczonych mówiło o tym, że chciałoby przekazać swoje wartości współczesnemu pokoleniu - Bóg, Honor, Ojczyzna to są te wartości. Tradycja, rodzina, naród, Polska to są te wartości. Chciałbym, żeby to pokolenie potrafiło myśleć, analizować i wiedzieć, że przyłączenie się do obozu, który buduje przyszłość, zapewni dla nich bezpieczeństwo, dla ich dzieci, rodzin. W tym kierunku trzeba podążać i tego im życzę - zaznaczył kpt. Marian Markiewicz, pseudonim Maryl, żołnierz Armii Krajowej.

  Odznaczenia przyznano nawiązując do odzyskania niepodległości przez Polskę.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2019-11-08 09:56:24 [165.225.72.*] id:1584485  
  dontomasso: Napisał postów [3521], status [VIP] Reputacja
  jak niepodlegla polska??? z polska robia co chca bo te przekupne swinie z wiejskiej nie maja kregoslupa

  Nick:
  Treść: