• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 5989
  • Dodano: 2019-11-05 / 12:05
  • Komentarzy: 1

23 zarzuty dla właścicielki biura podróży ,,K-Travel" i ,,Opolanin" w Opolu

 
 
23 zarzuty dla właścicielki biura podróży ,,K-Travel" i ,,Opolanin" w Opolu

(Fot. Archiwum)

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą pracują nad sprawą oszustw, jakich miała dopuścić się właścicielka biura podróży działającego pod szyldem ,,K-Travel" lub ,,Opolanin" w Opolu. Z ustaleń śledczych wynika, że 49-letnia kobieta pobierała zaliczki za wycieczki zagraniczne, lecz ich nie rezerwowała i nie opłacała. W ten sposób miała wyłudzić od swoich klientów ponad 100 000 złotych. Dotychczas zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mieszkance Opola 23 zarzutów.

Od połowy września do Komendy Miejskiej Policji w Opolu zaczęli zgłaszać się pokrzywdzeni informując, że zostali oszukani przez właściciela biura podróży ,,K-Travel" lub ,,Opolanin" w Opolu. Kobieta pośrednicząca w rezerwacji zagranicznych wycieczek pobierała za nie zaliczki lub opłaty całkowite. Nie przekazywała ich jednak na konta biur podróży oferujących te wycieczki.

Sprawą zajęli się policjanci z komendy miejskiej. Śledczy zaczęli docierać do coraz większej liczby pokrzywdzonych. Szybko ustalili dane właścicielki biura podróży działającego pod nazwą ,,K-Travel" lub ,,Opolanin" z siedzibą w Opolu przy ulicy Ozimskiej. Okazało się, że pokrzywdzone osoby to mieszkańcy województwa opolskiego, ale i dolnośląskiego.

Pod koniec października zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mieszkance Opola 23 zarzutów oszustwa na kwotę ponad 100 000 złotych. Prokurator nadzorujący śledztwo zastosował wobec podejrzanej dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i zakaz prowadzenia działalności o charakterze turystycznym.

Jak zaznaczają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy, na policję wciąż zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni. Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które czują się oszukane w tej sprawie, o zgłoszenie się do komendy miejskiej przy ul. Powolnego, lub kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 77 422 25 45 lub 77 422 25 46. W związku z dotychczas przedstawionymi zarzutami, 49-letniej kobiecie grozi do 8 lat więzienia.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-11-06 06:33:40 [31.60.13.*] id:1584348  
Polpha: Napisał postów [7789], status [VIP] Reputacja
Bon voyage

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia