• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1767
  • Dodano: 2019-11-05 / 07:10
  • Komentarzy: 0

Przestępcy chcieli wyłudzić pieniądze metodą "na wypadek". Policja apeluje o ostrożność

 
 
Przestępcy chcieli wyłudzić pieniądze metodą "na wypadek". Policja apeluje o ostrożność

(Fot. Archiwum)

Kilkunastu mieszkańców z Gminy Bierawa poinformowało policjantów, że w poniedziałek 4 listopada dzwonili do nich oszuści, którzy chcieli wyłudzić od pieniądze. Policjanci apelują o ostrożność, oszuści nie przejmują się nagłaśnianiem akcji.


Przestępcy podszywając się pod policjantów chcieli wyłudzić pieniądze metodą na tzw. wypadek. Informowali, że ich bliska osoba spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy.

- Bądźcie ostrożni, oszuści mogą posługiwać się innymi legendami. Nie przekazujcie nikomu pieniędzy. Każdą podejrzaną rozmowę telefoniczną należy jak najszybciej zakończyć, a taki fakt zgłosić policjantom. Podajcie tę informację dalej, niech jak najwięcej osób się o tym dowie. Przekażcie swoim dziadkom i rodzicom. Nie zapomnijcie też o samotnych sąsiadach. Jeżeli Wasi bliscy mieszkają na terenie Gminy Bierawa sprawdźcie, czy ktoś ich właśnie nie próbuje oszukać - informują policjanci z Kędzierzyna-Koźla.

Metoda, którą stosują naciągacze nie jest nowa. Przestępcy podszywając się pod policjantów informowali, że ich bliska osoba spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy. Bardzo możliwe, że przestępcy będą próbowali różnych innych scenariuszy, by uzyskać pieniądze. Za takie oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

O przestępstwie można powiadomić na różne sposoby. Jeżeli z różnych powodów nie możesz udać się do jednostki Policji, by zawiadomić o przestępstwie, możesz to zrobić w formie pisemnej. Należy pamiętać, aby w sposób wyczerpujący opisać okoliczności popełnienia przestępstwa i następnie doręczyć je osobiście lub przesłać na adres jednostki Policji lub Prokuratury. Pamiętaj, że możesz być później wezwany przez organ prowadzący sprawę celem złożenia zeznań w charakterze świadka. Należy pamiętać, że pisemne zawiadomienie powinno zawierać nazwę organu, do którego jest skierowane, imię, nazwisko i adres do korespondencji autora, datę i podpis składającego zawiadomienie oraz opis sprawy zawierający jak najwięcej informacji na temat przestępstwa, które zgłaszasz.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".