• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1266
  • Dodano: 2019-11-05 / 07:48
  • Komentarzy: 0

Strażacy ćwiczyli działania ratownicze w przypadku awarii przemysłowej

 
 
Strażacy ćwiczyli działania ratownicze w przypadku awarii przemysłowej

(Fot. mł. asp. Łukasz Nowak)

31 października 2019 roku na terenie PCC Synteza S.A. w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się ćwiczenia z zakresu działań ratowniczo-gaśniczych na terenie zakładu dużego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej, sprawdzające założenia zewnętrznego planu operacyjno-ratowniczego.


Scenariusz ćwiczeń przewidywał, że dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu odbierze telefon od pracownika Jednostki Ratowniczej Blachownia z informacją, iż na skutek awarii doszło do pęknięcia płaszcza jednego ze zbiorników.

Wskutek tego do tacy nastąpił wyciek substancji niebezpiecznej. Prawdopodobnie poszkodowana została jedna osoba, która w chwili zdarzenia znajdowała się blisko zbiorników. Około 50 osób wymaga ewakuacji.

Podczas ćwiczenia doskonalono między innymi organizację działań w zakresie usuwania skutków wystąpienia poważnej awarii przemysłowej w zakładzie dużego ryzyka przy udziale współpracujących służb i instytucji.

W ćwiczenia zaangażowane były znaczne siły PSP i OSP, a także szereg innych podmiotów: Jednostka Ratownicza Blachownia, Policja, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, Państwowe Ratownictwo Medyczne, Straż Miejska.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".