• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2469
  • Dodano: 2019-10-30 / 20:52
  • Komentarzy: 0

Szczęśliwy finał poszukiwań 84-letniego grzybiarza

 
 
Szczęśliwy finał poszukiwań 84-letniego grzybiarza

(KPP Olesno)

Blisko 2 godziny trwały poszukiwania 84-latka z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna wybrał się na grzyby do lasu w okolicy miejscowości Knieja. Po chwili jednak stracił kontakt ze swoim synem. W akcji poszukiwawczej wzięło udział 30 policjantów, strażaków i leśników. Około godziny 17:30 mężczyzna został odnaleziony i przekazany rodzinie.

29 października, późnym popołudniem, dyżurny oleskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 84-latka. Mężczyzna wybrał się na grzyby wraz ze swoim synem.W pewnym momencie mężczyźni stracili ze sobą kontakt wzrokowy. Syn zaniepokojony losem ojca, najpierw sam próbował go odnaleźć, ale kiedy okazało się to niemożliwe - zaalarmował policjantów.

Funkcjonariusze z Dobrodzienia i Olesna wspólnie ze strażakami z PSP, OSP i leśnikami od razu rozpoczęli poszukiwania. Tego typu działania po zmierzch to duże wyzwania dla służb ratunkowych. Poszukiwacze przeczesali tereny przyległe do miejsca, gdzie zaginiony był po raz ostatni widziany. Sprawdzili około 20 hektarów lasu. W sumie w akcji poszukiwawczej zaangażowanych było łącznie 30 policjantów, strażaków i leśników.

Około godziny 17:30, poszukiwany mężczyzna został odnaleziony przy jednej z ambon myśliwskich, około 2 kilometry od miejsca gdzie wszedł do lasu. Był wycieńczony i wychłodzony. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Jeśli podejrzewanym, że ktoś z naszych bliskich zgubił się w lesie natychmiast zaalarmujmy policjantów.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".