• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2042
  • Dodano: 2019-10-26 / 14:42
  • Komentarzy: 0

Miłośnicy nordic walking wystartowali w opolskiej edycji Korony Południa Polski

 
 
Miłośnicy nordic walking wystartowali w opolskiej edycji Korony Południa Polski
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Około 150 uczestników marszu przemierzyło Wyspę Bolko w ramach Korony Polski w Nordic Walking w Opolu. Oprócz zawodów odbywały się liczne atrakcje dla mieszkańców Opola.


Zawody rozegrane zostały na trasie 5 km i 10 km oraz 200m dla dzieci i osób niepełnosprawnych z opiekunami. W ramach wydarzenia wystartował również bieg przełajowy. Każde przedsięwzięcie ma też na celu zbiórkę na szczytny cel.

W marszu wystartowała również wiceprezydent miasta Opola, Małgorzata Stelnicka. - Startuję dziś rekreacyjnie i mam nadzieję, że dojdę do mety. Widzę, że mamy sporo gości z innych miejscowości, a ja mam nadzieję, ze wszyscy spędzimy dziś pięknie, sportowo i rekreacyjnie czas. Pogoda jest wymarzona na dzisiejsze zawody, życzę więc wszystkim uczestnikom sukcesów i bicia rekordów - mówiła wiceprezydent.

- Jesteśmy tu po raz pierwszy i to dobry moment, by w Opolu także chodzić. Nie ma tutaj granicy wieku, często zaczynają już 4 latki. Jeśli będziemy chodzić to nauczymy się jak nordic walking ważny jest dla naszego zdrowia - mówi Bogumiła Wosik, jedna z organizatorek zawodów.

W programie oprócz samych zawodów przewidziano spektakl taneczny z wykorzystaniem ognia i płonących rekwizytów, sprzętów ledowych. Oprócz tego animacje i aktywności dla całych rodzin: maraton ZUMBY, pokazy i maratony sportowe, ścianka wspinaczkowa, wioślarze i różne urządzenia treningowe. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Nordic Walking odbył się specjalny instruktaż, który rozjaśnił zasady "chodzenia z kijkami".

Wydarzeniu towarzyszyła także zbiórka pieniędzy, które w całości zostaną przekazane na ortezy i specjalistyczny fotel dla chorego Mikołaja. - Zbieramy dziś na 10-letniego Mikołaja, który potrzebuje ciągłej opieki ze względu na szereg swoich zaburzeń. Warto dziś korzystać nie tylko z zawodów, ale także atrakcji, które odbywają się wokół - dodaje organizator, Maja Graczyk.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".