• 0
0
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 2095
  • Dodano: 2019-10-24 / 18:25
  • Komentarzy: 1

Mieszkańcy skarżą się na cmentarny bałagan

 
 
Mieszkańcy skarżą się na cmentarny bałagan

(Fot. Mieszkaniec Nysy)

Naszą redakcję o interwencję poprosił czytelnik, który zwrócił uwagę na nieład panujący na Cmentarzu Komunalnym Jerozolimskim w Nysie. Według mężczyzny kontenery na śmieci nie są opróżniane od półtorej miesiąca.

- Administracja cmentarza dostawia kolejne śmietniki, które nadal są nie opróżniane . W tej chwili postawiono już worki na śmieci, a na drzewach umieszczono o nich informację. Miejsce wiecznego odpoczynku tonie w śmieciach, a administracja nie radzi sobie z utrzymaniem czystości. Jeżeli ktoś nie panuje nad tym może należy go zwolnic i zatrudnić osobę kompetentną, która nie doprowadzi do wysypiska  śmieci. Jak tak dalej pójdzie to na 1 listopada zamiast nagrobków będą hałdy śmieci - pisze do nas czytelnik.

Zarządzający cmentarzem odpierają zarzuty. - To jest absolutna bzdura. W okresie jesiennym pojemniki są opróżniane codziennie rano. Owszem, dajemy ludziom za darmo worki na śmieci, żeby ułatwić im życie, ale ludzie zabierają większość tych worków do domów - tłumaczy Bogusława Książek z administracji Cmentarza Jerozolimskiego.

Na nyskim cmentarzu do dyspozycji jest 6 dużych kontenerów na śmieci oraz 22 małe pojemniki. Oprócz tego, osobom porządkującym groby, co rano udostępnianych jest około 200 worków na śmieci.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych aktywność sprzątających jest znacznie większa i należy zaznaczyć, że estetyka terenów wokół grobów zależy też od samych mieszkańców. - My również grabimy liście, zbieramy i wywozimy śmieci, ale zdarza się, że ludziom nie chce się wyrzucać śmieci do kontenerów, które stoją trochę dalej i wyrzucają do tych, które stoją pierwsze. Obserwujemy też, że sprzątający często wymiatają liście na grób sąsiada, zamiast je wyrzucić - dodaje Książek.

Pamiętajmy, że porządkując groby bliskich, warto również zadbać o wspólną przestrzeń.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-25 00:11:50 [5.173.41.*] id:1583831  
tippmann: Napisał postów [5665], status [VIP] Reputacja
nysa to jeden wielki bałagan,bo tam same floriany zza buga 😀😀😀yepan-e brudasy

Nick:
Treść: