• 0
0
 
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 1371
  • Dodano: 2019-10-27 / 07:45
  • Komentarzy: 0

Szlachetna Paczka szuka nowych bohaterów

 
 
Szlachetna Paczka szuka nowych bohaterów

(Fot. Archiwum)

Trwa rekrutacja do wolontariatu Szlachetnej Paczki. Poszukiwane są osoby, które chcą wpłynąć na historię ludzi w potrzebie oraz pomagać rodzinom, pragnącym zmienić swoją trudną sytuację.

Wolontariusz dociera tam, gdzie inni nie mają odwagi lub nie chcą. Nie jest obojętny. Dostrzega prawdziwe problemy, poznaje ludzi, których dotknęła bieda i przywraca im godność. Paczka pomaga rodzinom, które chcą zmienić swoją sytuację, a nie tkwić w pułapkach słabości i rezygnacji. Paczkę traktują jako szansę. Piękno Szlachetnej Paczki to ich historie. Historie pełne łez smutku, ale i szczęścia, nadziei i zwycięstw.

- Pomaganie innym to jest dla mnie czymś tak oczywistym, że nawet nie powinno się o tym mówić dlaczego warto. Zdrowiem, czasem i energią, którą się ma, trzeba się dzielić, bo ludzie tego potrzebują, tego że ktoś po prostu do nich pójdzie i w nich przede wszystkim uwierzy. Bardzo dużo w Paczce daje wiara w ludzi, że oni mogą dać sobie radę z przeciwnościami losu i tak naprawdę wolontariusze to takie dobre anioły, które przychodzą do tych rodzin, są uśmiechnięci i powiedzą - ja w Ciebie wierzę, Ty dasz radę wyjść z tych problemów - powiedziała nam Marcelina Kowalik, wolontariuszka z Opola Centrum.

W tym roku Szlachetna Paczka odbędzie się już po raz dziewiętnasty, zaś Akademia Przyszłości po raz siedemnasty. Oba programy od lat wspierają potrzebujących, pomagają im w tym, by zaczęli samodzielnie radzić sobie w życiu, budują w nich pewność siebie i wzmacniają poczucie własnej wartości. Każdy, kto chce wziąć udział w tym przedsięwzięciu może zgłosić się za pomocą strony internetowej www.szlachetnapaczka.pl

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do blisko 17 tys. rodzin w całej Polsce, a wartość pomocy materialnej przygotowanej przez darczyńców, którą podczas finału Paczki, nazywanego "weekendem cudów", przekazali potrzebującym wolontariusze, przekroczyła 47 mln zł. Z kolei przez cały rok szkolny 2017/2018 w programie Akademii Przyszłości uczestniczyło ok. 2 tys. dzieci. Każde z nich raz w tygodniu spotykało się na indywidualnych zajęciach ze swoim osobistym tutorem-wolontariuszem, ucząc się nowych rzeczy, poznając swoje mocne strony i przełamując ograniczenia.
reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".