• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 7171
  • Dodano: 2019-10-23 / 08:30
  • Komentarzy: 2

Opole rezygnuje z maratonu. Jest lepszy pomysł!

 
 
Opole rezygnuje z maratonu. Jest lepszy pomysł!

(Fot. Archiwum)

Już wiadomo, że 10. Maraton Opolski nie odbędzie się. Miasto w porozumieniu z organizatorem dotychczasowych biegów uznało, że te impreza wymaga sporych zmian, w tym zmiany głównego dystansu.


O tym, że miasto rezygnuje z organizacji 10 Maratonu Opolskiego wiemy już od kilku tygodni. Śledzący te imprezę biegową maratończycy zwrócili uwagę na zmianę w social mediach, która sugeruje, że 10 wielka impreza biegowa w naszym mieście odbędzie się na dystansie półmaratonu. Pytanie o wydarzenie skierowaliśmy do Wydziału Sportu Miasta Opola.

Tomasz Lisiński, naczelnik wydziału sportu zaznacza, że impreza na dystansie królewskim po prostu nie sprawdza się w naszym mieście, a zataczanie 4 kółek jest niekomfortowe również dla biegaczy, których z roku na rok możemy zanotować coraz mniej.

- Trzeba przyznać, że maraton w Opolu to kręcenie się w kółko, które już od jakiegoś czasu zwyczajnie się nie sprawdza. Szykujemy duże zmiany w tym wydarzeniu, na pewno pierwszą z nich jest dzień i godzina startu zawodów. Chcemy też, by miasto żyło tym wydarzeniem oraz zapewnić atrakcje dla zawodników i kibiców również po biegu - mówi Lisiński.

Jak informuje Tomasz Lisiński, organizator wydarzenia nie zmieni się, ale miasto Opole będzie miało w biegu zdecydowanie większy udział i wkład. Naczelnik zdradza, że są już pewne plany co do nowej trasy biegu, ale co do ujawnienia szczegółów jest jeszcze za wcześnie.

- To co mogę powiedzieć to fakt, że chcemy by bieg został przeniesiony bardziej do centrum miasta. Na pewno strefa startu i meta będą mieścić się w okolicach placu galerii Solaris. Tam też ma mieścić się całe centrum dowodzenia tej imprezy. Co do samej trasy to chcemy, by Opolanom i gościom biorącym udział w imprezie dobrze się biegło, dlatego mamy nadzieję, że plany co do przebiegu trasy powiodą się - dodaje.

Nieoficjalnie wiadomo, że trasa miałaby przebiegać ulicami miasta ale też terenami zielonymi, czyli wyspą Bolko i nowo powstającym Parkiem 800-lecia. Miasto chce tym samym budować nową markę biegu na dystansie półmaratonu.

- Chcemy pokazać serce i centrum miasta, główne ulice, oczywiście odbędą się tradycyjnie sztafety, biegi dla dzieci. Pora i dzień biegu przyciągną większą liczbę kibiców - słyszymy.

Półmaraton ma odbyć się 9 maja 2020 roku o godzinie 17:00.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-23 22:38:08 [188.147.99.*] id:1583798  
MyWasWyNas: Napisała postów [407], status [pismak] Reputacja
Tylko pamiętajcie by zrobić ten bieg w niedziele handlową i to koniecznie z metą przy Karolince. Juz sie doczekać nie moge jak wy to miasto pięknie zakorkujecie. To bedzie konkurencja dla pomysłów remontowych dróg naszych miszczów z MZD😂

Nick:
Treść:
2019-10-23 20:11:16 [78.10.209.*] id:1583796  
OzzyOsbourne: Napisał postów [28], status [rozkręca się] Reputacja
Nie no, nie róbcie sobie jaj... takie imprezy powinny się odbywać poza miastem, na łonie przyrody, a nie w centrum.

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia