• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2214
  • Dodano: 2019-10-18 / 08:08
  • Komentarzy: 0

Ruszyło głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego Opola na 2020 rok

 
 
Ruszyło głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego Opola na 2020 rok

(Fot. UM Opole)

W piątek 18 października ruszyło głosowanie na zadania zgłoszone w Budżecie Obywatelskim Opola na 2020 r. Wszyscy, którzy chcą oddać głos na wybrane projekty mają na to czas do do 28.10.2019 r. W puli na realizację projektów znalazła się rekordowa kwota 5,2 mln zł.


Wnioski do budżetu obywatelskiego podzielono na dwie kategorie. Projekty dzielnicowe - na ten cel przeznaczone jest 4,2 mln zł i projekty ogólnomiejskie - milion złotych. Dla projektów ogólnomiejskich przewidziano kwoty graniczne od 10 tys. zł do całej puli miliona złotych.

Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy Opola (bez ograniczeń wiekowych). Osoby poniżej 18 roku życia biorą udział w głosowaniu za zgodą opiekuna prawnego. Do głosowania musimy przygotować dane takie jak: imię i nazwisko, nr PESEL, adres zamieszkania w Opolu, nr telefonu komórkowego. W przypadku osób niepełnoletnich dodatkowo należy podać imię i nazwisko oraz nr PESEL opiekuna prawnego.

Głosowanie przeprowadza się wyłącznie w formie elektronicznej poprzez dedykowaną platformę internetową.

Głosowanie jest możliwe z dowolnego komputera lub urządzenia mobilnego z dostępem do internetu, a także na stanowisku pomocy elektronicznego oddania głosu. Swój głos można oddać przez 11 dni kalendarzowych w dniach od 18 października 2019 r. do 28 października 2019 r.

Każdy głosujący może zagłosować maksymalnie na 3 projekty ogólnomiejskie oraz 3 projekty dzielnicowe, wybrane spośród wszystkich zgłoszonych projektów. Każdy głosujący zobowiązany jest wprowadzić numer telefonu, na który zostanie wysłany bezpłatny SMS zawierający kod, którego wprowadzenie do systemu jest konieczne w celu potwierdzenia oddania głosu.

System ogranicza do pięciu liczbę wysłanych wiadomości SMS na jeden numer telefonu. Zabrania się głosowania za osoby trzecie, pod rygorem uznania takiego głosu za nieważny. Za ważny uznaje się głos, w którym wyborca zaznaczył na liście do głosowania nie mniej niż 1 i nie więcej niż 3 projekty w każdej z kategorii.

Uznanie wyniku głosownia dla projektów ogólnomiejskich wymaga uzyskania progu poparcia na poziomie co najmniej 500 osób głosujących. Uznanie wyniku głosownia dla projektów dzielnicowych wymaga uzyskania progu poparcia na poziomie co najmniej 500 osób głosujących albo 10% liczby mieszkańców danego Rejonu BO, na terenie którego zadanie ma być realizowane.

Wyniki głosowania miasto ogłosi do 5 listopada 2019 roku.
reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".