• Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 1952
  • Dodano: 2019-10-16 / 11:34
  • Komentarzy: 0

  Można dostać nawet 5000 zł na rozwój i integrację lokalnych społeczności

  Można dostać nawet 5000 zł na rozwój i integrację lokalnych społeczności

  (Fot. UMWO)

  Po raz pierwszy ruszy "Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na lata 2020 - 2022", która zakłada dofinansowanie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich. Będzie można wykorzystać kwotę do 5000 złotych.

  Celem inicjatywy jest umożliwienie mieszkańcom sołectw wpływu na zainwestowanie środków z budżetu województwa opolskiego na przedsięwzięcia i zadania, które służą rozwojowi i integracji lokalnych społeczności. - Chcemy przez trzy lata 1024 sołectwa wesprzeć kwotą 5000 złotych. Potencjały sołectw są różne, ale może są gdzieś potencjały sołectw jeszcze gdzieś tam ukryte, że te 5000 złotych będzie takim pobudzeniem do takiej inicjatywy. Cały czas idziemy w kierunku społeczeństwa obywatelskiego, które wspólnie z nami zarządza naszymi wspólnymi pieniędzmi w budżecie, no i też nie ukrywam, ale nie wiem czy mi się to uda, że cały czas walczę o europejski budżet obywatelski jako pierwsze województwo - powiedział Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

  O pomoc finansową będą się mogły ubiegać wszystkie sołectwa z Opolszczyzny za pomocą gmin. Program podzielony jest na 3 lata - spośród 1024 sołectw w województwie opolskim w rocznym etapie przewiduje się udział 1/3 sołectw, co stanowi około 340 sołectw rocznie mogących uczestniczyć w projekcie.

  Zasady przyznania dotacji, weryfikacji wniosków, realizacji projektów określi regulamin. Ogłoszenie pierwszego naboru planowane jest na początek 2020 roku.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".