• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 3223
    • Dodano: 2019-10-12 / 11:41

Polska przegrała z Anglią (U-19)

Siedem goli mogliśmy oglądać w piątkowym międzypaństwowym meczu drużyn do lat 19 Polska - Anglia. Niestety tylko dwa gole dla Polski. Zmagania młodych piłkarzy oglądało z trybun blisko 3 tysiące widzów.

Mecz organizowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej pomiędzy młodzieżowymi reprezentacjami U-19 Polski i Anglii, poprowadził arbiter grupy TOP Amator B, Marcin Kochanek.

Mimo, że to Polacy zanotowali mocne ofensywne rozpoczęcie spotkania i zdobyli pierwszego gola, to radość na trybunach trwała tylko dwie minuty. Pod polską bramką interweniujący Bartłomiej Mruk zaliczył "samobója" wyrównując wynik. Do końca pierwszej połowy wpadły jeszcze dwie bramki na konto gości. Ostatecznie, w drugiej połowie spotkania reprezentacja Polski strzeliła jeszcze jednego gola, mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla Anglii.

Bramki: Bartosz Białek 7, Havier Hyjek 71 (karny) - Bartłomiej Mruk (samobójcza) 9, Dejan Tetek 23, Joseph Gelhardt 30 (karny), 47, Nonso Madueke 88

Spotkanie z Anglikami jest jednym z elementów przygotowań do pierwszej rundy kwalifikacji Mistrzostw Europy, w których Polacy zmierzą się z Kosowem, Walią oraz Rosją. Po występie w Opolu nasza młodzieżowa kadra uda się do Tirany, gdzie 14 października zagra także towarzysko z Albanią. Goście z kolei zaplanowali sobie mały piłkarski maraton i w trakcie sześciu dni oprócz Polski, na ich trasie znajdą się Słowacja i Austria.