• 0
0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 973
  • Dodano: 2019-10-08 / 20:00
  • Komentarzy: 0
  • Materiał zewnętrzny

Trener personalny online - czy warto skorzystać z takiej możliwości?

 
 
Trener personalny online - czy warto skorzystać z takiej możliwości?
W Polsce zapanowała moda na sport i zdrowy tryb życia. Z badań MultiSport Index 2018 zrealizowanych na zlecenie Benefit Systems przez Kantar TNS wynika, że Polacy są coraz aktywniejsi. Korzystamy też z usług trenerów personalnych i dietetyków, również online. Jednak czy wartoAktywni Polacy

Wspomniane badanie MultiSport Index 2018 wskazuje, że najbardziej wysportowani są mieszkańcy województw:

lubuskiego - 69 proc.,
kujawsko-pomorskiego - 68 proc.,
śląskiego - 67 proc.,
wielkopolskiego - 67 proc.

Na drugim biegunie znajdują się mieszkańcy warmińsko-mazurskiego - aktywność fizyczną podejmuje 49 proc. z nich oraz dolnośląskiego - 50 proc. Najlepszą sytuację obserwujemy w Warszawie: 73 proc. ludności ćwiczy regularnie. Nie powinno to dziwić choćby ze względu na doskonały dostęp do klubów fitness i siłowni. Łącznie około 62 proc. Polaków podejmuje aktywność fizyczną, a 48 proc. robi to przynajmniej raz w tygodniu.

Nieco inne statystyki prezentują analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego z 2019 roku, wedle których 56 proc. mieszkańców naszego kraju nie ćwiczy nawet sporadycznie. Od 2004 roku wskaźnik ten wzrósł o 10 punktów procentowych.

Rynek sportu w Polsce i na świecie

Światowa branża sportu, zgodnie z wyliczeniami The Business Research Company, w 2018 roku była warta 488,5 mld dolarów. Szacuje się, że do 2022 roku jej wartość wyniesie 614 mld dolarów. Jak to wygląda w Polsce? W przypadku rynku sportu można mówić o 9,36 mld zł. W branży pracuje 109 tys. osób, a zapewnia ona 2,98 mld zł wynagrodzeń. Gospodarstwo domowe wydaje na sport i rekreację średnio 458 zł rocznie, co oznacza wzrost o 40 zł na przestrzeni ostatnich 4 lat.

W połowie 2017 roku szacowano, że w Polsce działa ponad 2560 klubów fitness. Branża sportowa rozwija się i musi stawić czoła szeregowi wyzwań. Będzie to możliwe w dużej mierze dzięki nowoczesnej technologii.

Ćwiczenia pod okiem trenera personalnego

Coraz większą popularnością cieszą się ćwiczenia z trenerem osobistym, są jednak dosyć kosztowne. Średnie ceny wahają się od 50 do 200 zł za 60 minut. Spotkanie z najsłynniejszymi instruktorami w branży będzie nas kosztować jeszcze więcej. Zaletą aktywności pod okiem zawodowca jest to, że indywidualnie dobierze on zestaw ćwiczeń i będzie na bieżąco kontrolował, czy są wykonywane prawidłowo. Pomoże też w zmianie nawyków - dotyczących zarówno stylu życia i aktywności fizycznej, jak i żywienia. Co z osobami, które mieszkają na terenach wiejskich i nie mają jak korzystać z takich usług? Ten problem można dziś rozwiązać w łatwy sposób. Wystarczy dostęp do internetu i kontakt do trenera personalnego online. Instruktorzy coraz częściej decydują się na włączenie do swojej oferty spotkań w sieci. Są one alternatywą dla aktywności w klubie fitness czy na siłowni.

Ich zaletą jest nieograniczony dostęp do opieki profesjonalisty. Klient wybiera konkretny zestaw ćwiczeń i zakres współpracy podczas sesji. Trener pozostaje jednak do dyspozycji podopiecznego właściwie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Żeby uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytania, wystarczy zalogować się do sieci i wysłać mail lub nawiązać kontakt poprzez komunikator internetowy. Konieczny będzie też dostęp do internetu, który możemy uzyskać np. poprzezsieć światłowodową od UPC

Trenerzy personalni rozwieją wątpliwości dotyczące prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń, ich częstotliwości czy też spożywania konkretnych potraw. Wielu z nich ma już pewne doświadczenie w udzielaniu porad żywieniowych. Przez Internet możemy też skorzystać z usługi dietetyka. Tym, co przemawia za wyborem trenera personalnego online, jest brak ograniczeń lokalizacyjnych.

Jak trener online pracuje z klientem?

W sieci bez trudu znajdziemy gotowe plany treningowe i dietetyczne. Nigdy jednak nie będą one idealnie dopasowane do preferencji i indywidualnych potrzeb klienta. Natomiast instruktor przed przystąpieniem do konstruowania planu treningowego dla konkretnej osoby przeprowadzi dokładny wywiad. Trzeba będzie odpowiedzieć na szereg pytań związanych ze stanem zdrowia, aktywnością fizyczną uprawianą dotychczas oraz podać swoje wymiary i wagę. To pozwala na ustalenie możliwych do osiągnięcia celów na kolejne dni i tygodnie zajęć. Współpraca przynosi efekty, jeśli obie strony są zaangażowane, a przede wszystkim ćwiczący stosuje się do zaleceń trenera. Ten z kolei motywuje klientów do pracy nad swoim ciałem i kondycją.reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia