• Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 2357
  • Dodano: 2019-10-09 / 14:05
  • Komentarzy: 3

  Znamy laureatów w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego

  Znamy laureatów w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego

  (Fot. UMWO)

  Kilkanaście nagród trafiło w ręce uczestników konkursu organizowanego przez Marszałka Województwa Opolskiego. Wśród laureatów na Najlepszą Przestrzeń Publiczną znaleźli się architekci, urbaniści i inwestorzy w poszczególnych projektach.

  Statuetki przyznawano w kilku dziedzinach. Wśród najlepszych w kategorii "Przestrzeń Publiczna" nagrodę otrzymała realizacja "Rewitalizacja dawnego obszaru uzdrowiskowego na terenie położonym w miejscowości Głuchołazy". - Oddaliśmy park ludziom poprzez wprowadzenie tam ścieżek, wprowadzenie oświetlenia. Okrasiliśmy to wszystko ścieżkami dla pieszych. Zrobiliśmy tam plac zabaw, siłownie terenowe i oświetlenie tak, aby bezpiecznie można było z tego korzystać nawet po zmierzchu - powiedział Tomasz Grębski, projektant i architekt.

  Co prawda, nagrody mają charakter symboliczny, ale laureaci zgodnie podkreślają, że dla nich mają ogromne znaczenie. - Taki konkurs też docenia, też mobilizuje i daje trochę kopa - tłumaczył Roman Sambor, zastępca Burmistrza w Głuchołazach.

  - Na pewno to jest prestiż dla gminy, na pewno jest to wyróżnienie nie na taką małą skalę, ale na większą. Na pewno jest to coś, czym możemy się pochwalić, a to, że będzie to cieszyło i oko i jednocześnie pomagało naszym mieszkańcom to nas też cieszy - potwierdził Piotr Szlapa, wójt gminy Dobrzeń Wielki, na terenie której znajduje się "Dom Pomocy Społecznej", nagrodzony w kategorii "Obiekt Użyteczności Publicznej".

  W tym roku do komisji konkursowej wpłynęły 32 zgłoszenia z terenu 20 gmin regionu. Na wyłonienie zwycięzców wpłynął szereg kryteriów, w tym wpływ realizacji na poprawę jakości życia mieszkańców, wpływ na integrację społeczną, a także skalę funkcjonalności.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".